Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzyń: Czarnogórki na drodze Polek

Liga Mistrzyń: Czarnogórki na drodze Polek

 

Już w piątek zawodniczki MKS-u Selgros Lublin rozegrają swój drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Tym razem na własnym parkiecie podejmą Buducnost Podgorica.

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z EDYTA CHARZYNSKA FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Pierwsze spotkanie elitarnych rozgrywek nie ułożyło się po myśli podopiecznych Sabiny Włodek. W starciu z mistrzem Rumunii Polki były w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszej połowie. Druga część meczu toczyła się już pod dyktando CSM-u Bukareszt. Zawodniczki MKS-u poprawiły sobie nastrój wysokim zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin w PGNiG Superlidze, jednak zdają sobie sprawę, że w piątek nie wystąpią w roli faworytek. Na całe szczęście do składu lublinianek powrócą Kristina Repelewska oraz Alesia Mihdaliova.

Najbliższy rywal mistrzyń Polski znakomicie radzi sobie w rodzimej lidze, w której odnosząc wysokie zwycięstwa pozostawia wszystkie zespoły daleko w tyle. Czarnogórki równie dobrze rozpoczęły rywalizację w europejskich rozgrywkach. Wygrana różnicą trzynastu bramek z Savehof dała Buducnost pierwsze miejsce. Przyjezdne liczą na łatwe dwa punkty i aby MKS mógł utrudnić zadanie, musi liczyć na dobrą dyspozycję bramkarek, twardą defensywę oraz przede wszystkim nie może marnować swoich sytuacji w ataku pozycyjnym.

MKS Selgros Lublin – Buducnost Podgorica / piątek, 23.10.2015 r., godz. 18:00

Fot. PRESS FOCUS