Strona główna | EHF Euro 2016 | W Gdańsku padł Rekord Guinnessa! 711 dzieci trenowało piłkę ręczną

W Gdańsku padł Rekord Guinnessa! 711 dzieci trenowało piłkę ręczną

 

W środę 21 października w ERGO Arenie w Gdańsku pobity został Rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną w jednym miejscu. Organizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia był Artur Siódmiak, dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej. Zajęcia odbyły się przy okazji „Artur Siódmiak Camp”.

– Do uczestnictwa w rekordowym treningu zaprosiliśmy dzieci ze szkół podstawowych oraz pierwszej klasy gimnazjum. W całym campie ćwiczyło co prawda 2700 uczniów, ale jednocześnie na parkiecie Ergo Areny wszyscy nie mogli się zmieścić. Te zajęcia zostały nagrane i z zatwierdzeniem nowego rekordu Guinnessa nie powinno być problemu – zapewnił Siódmiak.

Znakomity przed laty szczypiornista mógł liczyć na pomoc wielu innych znanych sportowców. Do ERGO Areny zawitali m.in. Ambasadorzy EURO 2016 Otylia Jędrzejczak oraz Marcin Lijewski a także Szymon Kołecki, Adam Korol, Leszek Blanik i Sławomir Peszko. Nie zabrakło również siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk. W zajęciach udział wzięły dzieci z wielu polskich miast.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie miały do tej pory okazję zetknąć się z piłką ręczną i mamy nadzieję, że właśnie ten camp okaże się dla nich początkiem trwałej przygody z tą dyscypliną. Będziemy także zadowoleni, jeśli złapią sportowego bakcyla i spróbują się realizować w różnych formach aktywności ruchowej – dodał Siódmiak, który planuje przeprowadzić w tym roku jeszcze 12 kolejnych imprez w Polsce.

Wydarzenie związane było z Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w dniach 15-31 stycznia 2016 roku odbędą się w Polsce. Jednym z Miast Gospodarzy turnieju będzie Gdańsk, gdzie rywalizować będą Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra.