Strona główna | EHF Euro 2016 | Poznaliśmy Ambasadorów EURO 2016 we Wrocławiu

Poznaliśmy Ambasadorów EURO 2016 we Wrocławiu

 

W sobotę, 24 października Wrocław był kolejnym przystankiem Trophy Tour, podczas którego zaprezentowane zostało trofeum, które w styczniu przyszłego roku wzniesie najlepsza drużyna Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Specjalnie z tej okazji na Rynku powstała Strefa EURO 2016 z szeregiem zabaw i aktywności. Podczas tego święta piłki ręcznej poznaliśmy również Ambasadorów EURO 2016 we Wrocławiu – Jesteśmy niezwykle dumni, że takie osobowości będą pełnić tę niezwykle zaszczytną funkcję. Zależało nam, by były to osoby nie tylko ze świata piłki ręcznej, gdyż wokół Mistrzostw Europy pragniemy integrować ludzi z różnych środowisk i grup społecznych. Dzięki temu wzmacniamy potencjał promocyjno-komunikacyjny, a także pozytywny wizerunek Wrocławia – stwierdził Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji w Urzędzie Miasta Wrocławia Piotr Mazur. Ambasadorami EURO 2016 we Wrocławiu będą:

Katarzyna Skowrońska-Dolata – jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek, która z reprezentacją Polski odnosiła sukcesy we wszystkich kategoriach wiekowych; w seniorskiej kadrze gra od 2003 roku, rozegrała w niej prawie 200 spotkań i dwukrotnie z koleżankami cieszyła się z wywalczenia mistrzostwa Europy; zawodniczka Impelu Wrocław.

Daniel Grobelny – urodzony we Wrocławiu piłkarz ręczny, wychowanek Śląska, z którym w 1997 roku zdobył mistrzostwo Polski; w 2011 roku wrócił do swojego macierzystego klubu, w którym pełni obecnie funkcję drugiego trenera; występował w reprezentacji Polski, w której rozegrał 30 spotkań m.in. na mistrzostwach świata w 1995 roku.

Renata Mauer-Różańska – jeden z najbardziej utytułowanych polskich sportowców w historii, od wielu lat związana z Wrocławiem, była zawodniczka Śląska i studentka wrocławskiej Akademii Ekonomiczniej; największe sukcesy odnosiła w latach 90-tych, kiedy to trzykrotnie stawała na podium mistrzostw świata i wywalczyła trzy olimpijskie medale, w tym 2 złota w 1996 i 2000 roku.

Juliusz Migasiewicz – profesor nauk kultury fizycznej, od 2008 roku rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu; za swoją działalność zawodową i społeczną został wyróżniony wieloma odznaczeniami, w tym Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Łukasz Rostkowski pseudonim artystyczny LUC – związany z Wrocławiem raper i producent muzyczny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, założyciel i frontman zespołu muzycznego o nazwie Kanał Audytywny, za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków muzycznych otrzymał “Paszport Polityki”.