Strona główna | EHF Euro 2016 | Zaprezentowano Ambasadorów EURO 2016 w Krakowie

Zaprezentowano Ambasadorów EURO 2016 w Krakowie

 

To właśnie w stolicy Małopolski 31 stycznia przyszłego roku trofeum otrzyma najlepsza drużyna piłki ręcznej na Starym Kontynencie. Pod Wawelem swoje mecze będzie grała również reprezentacja Polski.

– Dzisiaj trofeum EURO 2016 odwiedza Kraków i mam ogromną nadzieję, iż za niewiele ponad 3 miesiąca wzniesie je Reprezentacja Polski po finałowym spotkaniu, który odbędzie się w Krakowie. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców pod Wawel na Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych, od 15 stycznia czekają nas wielkie emocje – powiedziała Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Mistrzostwa Europy 2016 odbędą się w czterech polskich miastach – Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku. Regionem Gospodarzem turnieju jest również Małopolska. Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 15-31 stycznia 2016.

Podczas Trophy Tour w Krakowie ogłoszeni zostali Ambasadorzy EURO 2016:

Jerzy Garpiel – były piłkarz ręczny, lewoskrzydłowy, wychowanek Hutnika Kraków, z którym zdobył dwa tytuły mistrza polski, największy sukces w karierze odniósł z Reprezentacją Polski, z którą w 1982 wywalczył brązowy medal mistrzostw świata, olimpijczyk z Moskwy.

Michał Kościuszko – urodzony w Krakowie kierowca rajdowy, który karierę rozpoczynał od kartingu w wieku 15 lat, od 2007 roku reprezentuje Polskę w rajdowych mistrzostwach świata WRC najpierw jako junior a następnie w kategorii seniora, jest pierwszym Polakiem w historii, który wygrał rundę Rajdowych Mistrzostw Świata

Rafał Sonik – urodzony w Krakowie kierowca rajdowy, startuje na quadach w rajdach terenowych, trzykrotny zdobywca Pucharu Świata, jest pierwszym Polakiem w historii, który wygrał Rajd Dakar.

Tomasz Schimscheiner – aktor teatralny i telewizyjny, na stałe związany z Krakowem, występował na scenach Teatru Bagatela, następnie na deskach Teatru Ludowego i Teatru Stu, grał w takich filmach i serialach jak Nad Życie, Ile waży koń trojański, Komisarz Alex czy Na Wspólnej.

Marcin Daniec – satyryk, artysta kabaretowy; ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, następnie poświęcił się pracy na estradzie, w 1984 roku z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”, od 1994 roku występuje samodzielnie.

Rafał Majka – wychowanek kolarskiego klubu Krakus Swoszowice, jeden z dwóch Polaków, który odniósł etapowe zwycięstwo w Tour de France, w sumie ma ich na koncie już trzy, pierwszy Polak, który stanął na podium wyścigu Vuelta a Espana, w ubiegłym roku wygrał Tour de Pologne.

Piotr Cyrwus – aktor filmowy i teatralny, ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną a od ponad 20 lat występuje na deskach krakowskiego Teatru Starego, największą popularność przyniosła mu rola Ryszarda Lubicza w serialu Klan.

Motion Trio – zespół muzyczny, trio akordeonowe, członkowie teamu to światowej klasy akordeoniści, współpracowali m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Janem Kaczmarkiem oraz Henrykiem Mikołajem Góreckim.          ­­­­­