Strona główna | Juniorki | Memoriał Janisa Grinbergasa

Memoriał Janisa Grinbergasa

 

Reprezentacja Polski juniorek zajęła drugie miejsce w Memoriale Janisa Grinbergasa rozegranym w miniony weekend w Wilnie. Podopieczne Tomasza Konitza pokonały Finlandię i Łotwę, a przegrały z Litwą.

Występ drużyny podsumował trener Konitz:
Udział w tym turnieju, biorąc pod uwagę kilka aspektów, oceniam pozytywnie. Kilka zawodniczek musiało zostać w macierzystych klubach ze względu na zawody ligowe i turnieje. Ze względu na to, że nie mieliśmy możliwości gry w naszym optymalnym składzie w zespole pojawiły się nowe nazwiska rocznika ‘99. Zawodniczki te w pełni wykorzystały swoją szansę i mimo młodszego wieku, bardzo dobrze zaprezentowały się podczas tych trzech meczów.

Zadowolony jestem z powodu powiększającej się liczby zawodniczek, aspirujących i przede wszystkim mających dobre predyspozycje do gry w kadrze narodowej. Zadowolony jestem z dwóch zwycięstw nad Finlandia i Łotwą. Wbrew pozorom nie są to słabe zespoły. O naszych zwycięstwach zadecydowało wyrównane duże tempo gry przez 60 min. Porażka z Litwą nie jest dla mnie irytująca – zespół ten gra na dobrym europejskim poziomie. Czerwona kartka Pauliny Uścinowicz w pierwszej akcji meczu negatywnie wpłynęła na poczynania zespołu w pierwszym kwadransie gry. Zespół Litwy zyskał wtedy kilkubramkowe prowadzenie. Pozostałe 45 min. mozolnie odrabialiśmy straty. Niestety litewscy sędziowie zbyt często odsyłali nasze zawodniczki na ławkę kar. Jest to dla zespołu dobre doświadczenie, dowiedziały się i są świadome, że trzeba walczyć, mimo nie sprzyjających okolicznośc,i a tego aspektu zabrakło na początku meczu.

Z bagażem tych doświadczeń wchodzimy w końcówkę roku, gdzie zaplanowane mamy pod koniec listopada zgrupowanie w Szczyrku, a w połowie grudnia turniej w Tarnowskich Górach z udziałem zespołów z Czech, Białorusi i Islandii.

Wyniki

Polska – Finlandia 29:21 (13:8)

Polska: Kolasińska, Zizulewska – Pękala 5, Płomińska 5, Świerczek 3, Jakubowska 3, Gliwińska 2, Szynkaruk 1, Uścinowicz 2, Stokłosa 1, Stokowiec 2, Gędłek 1, Parczyńska 1, Drozdowska, Śliwa 2, Kolonko.

Polska – Łotwa 43:21 (16:10)

Polska: Kolasińska, Zizulewska – Pękala 5, Płomińska 9, Świerczek 4, Jakubowska 3, Gliwińska 3, Szynkaruk 2, Stokłosa 2, Stokowiec 3, Gędłek 3, Parczyńska 3, Drozdowska 2, Śliwa 2, Kolonko 2, Janik.-

Polska – Litwa   21:24 (9:13)

Polska: Kolasińska, Zizulewska – Pękala 3, Płomińska 5, Świerczek 2, Jakubowska 2, Gliwińska 2, Szynkaruk, Uścinowicz, Stokłosa 2, Stokowiec, Gędłek 3, Parczyńska 1, Drozdowska, Śliwa, Kolonko 1.