Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzyń: Czas na pierwsze punkty Polek

Liga Mistrzyń: Czas na pierwsze punkty Polek

 

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzyń MKS Selgros Lublin podejmie na własnym parkiecie szwedzki IK Sävehof. Podopieczne Sabiny Włodek wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach.

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z KAMILA SKRZYNIARZ FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Przygoda mistrzyń Polski z europejskimi pucharami nie rozpoczęła się dobrze. Wysokie porażki z CSM Bucuresti oraz Buducnost Podgorica stawiają MKS na trzeciej pozycji. Lublinianki chciałyby w końcu zdobyć dwa punkty i powtórzyć rezultaty z polskiej ligi. W piątek staną przed najlepszą jak do tej pory szansą na zwycięstwo.

Nikt nie ma wątpliwości, że Szwedki są w zasięgu zespołu prowadzonego przez Sabinę Włodek. Gospodynie muszą skupić się jednak na własnej grze, by popełnić jak najmniej błędów i dobrą, skuteczną obroną ułatwić interwencje bramkarkom.

Tuż za polskim zespołem w tabeli grupy D plasuje się ich najbliższy rywal, IK Sävehof. Szwedki są najrzadziej punktującym zespołem w tym gronie. Zgoła odmiennie wygląda ich sytuacja w rodzimej lidze, w której są niedoścignione i od siedmiu lat z rzędu sięgają po złote medale. Niestety, dla kibiców klubu z Partille, nie przekłada się to na wyniki w europejskich rozgrywkach.

Spotkanie w Lublinie ma być dla mistrzyń Szwecji okazją do radości, jednak gospodynie za cel stawiają sobie przedłużenie swoich szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek. W meczu o „cztery punkty” zapowiadają się więc nie lada emocje.

MKS Selgros Lublin – IK Sävehof / piątek, godz. 18.00

Fot. PRESS FOCUS