Strona główna | EHF Euro 2016 | Dwóch graczy z PGNiG Superligi w kadrze Rosji na turniej w Gdańsku

Dwóch graczy z PGNiG Superligi w kadrze Rosji na turniej w Gdańsku

 

Aż 25 zawodników powołali na zgrupowanie reprezentacji Rosji selekcjonerzy Dmitrij Torgowanow i Lew Woronin. W kadrze Sbornej na Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej w Gdańsku znalazło się dwóch zawodników występujących w klubach PGNiG Superligi. Powołanie otrzymali bramkarz KS Azotów Puławy Wadim Bogdanow oraz rozgrywający Orlen Wisły Płock Dmitrij Żytnikow. Torgowanow i Woronin podczas listopadowego zgrupowania będą mieli do swej dyspozycji praktycznie wszystkich czołowych rosyjskich zawodników. Powołania otrzymali m.in. skrzydłowi Timur Dibirow i Daniił Sziszkariew, a także rozgrywający Paweł Atman i Siergiej Gorbok.

Rosjanie będą pierwszym rywalem reprezentacji Polski podczas zaplanowanego na 7-8 listopada turnieju w Gdańsku. Bilety można kupować za pośrednictwem www.ebilet.pl.

Bramkarze: Wiktor Kirejew (Newa St. Petersburg), Nikołaj Sorokin (Permskie Niedźwiedzie), Dmitrij Pawlienko (Czechowskije Miedwiedi), Wadim Bogdanow (KS Azoty Puławy).

Rozgrywający: Siergiej Gorbok (Vardar Skopje), Siergiej Szelmienko (Motor Zaporoże), Paweł Atman (Mieszkow Brześć), Dmitrij Żytnikow (Orlen Wisła Płock), Azat Waliulin (ThSV Eisenach), Samuel Asłanian (Permskie Niedźwiedzie), Dmitrij Bogdanow (Permskie Niedźwiedzie), Aleksander Szkurinski (SKIF Krasnodar), Rusłan Daszko (Dynamo Stawropol), Dmitrij Santałow (Czechowskije Miedwiedi), Lew Celiszczew (Dynamo Astrachań), Eldar Nasyrow (Newa St. Petersburg).

Skrzydłowi: Timur Dibirow (Vardar Skopje), Daniił Sziszkariew (Vardar Skopje), Igor Soroka (Permskie Niedźwiedzie), Kirył Woronin (Permskie Niedźwiedzie), Siergiej Kosenkow (Kaustik Wołgograd), Aleksander Petrow (Sungul Śnieżyńsk).

Obrotowi: Hleb Kałarasz (Motor Zaporoże), Michaił Czipurin (US Ivry HB), Aleksiej Archibasow (SKIF Krasnodar).

Plan turnieju w Gdańsku:

Sobota, 7 listopada:

godz. 15:00 – Hiszpania – Szwecja

godz. 17:30 – POLSKA – Rosja

Niedziela, 8 listopada:

godz. 17:30 – mecz o 3 miejsce

godz. 20:00 – finał