5 listopada 2015

Kolejna wielka impreza w Polsce? Decyzja jutro

XXXV Zwyczajny Kongres oraz Nadzwyczajny Kongres Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) odbędą się w Soczi w Rosji w dniach od 6 do 9 listopada 2015 r. Jedną z decyzji, która zostanie podjęta, będzie wybór gospodarza Mistrzostw Świata 2023 Mężczyzn. Polska wspólnie ze Szwecją aplikuje o prawo organizacji tej imprezy. Kontrkandydatem są Węgry. Wyboru organizatora dokona Komitet Wykonawczy Światowej Federacji.

0_Logo600
Gospodarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 po raz pierwszy będzie gościł uczestników Kongresu IHF. Organizacja zrzesza 200 członków.

Drugą oczekiwaną decyzją, która powinna zapaść w Soczi jest wskazanie gospodarzy trzech turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Polska jako brązowy medalista MŚ Katar 2015 wywalczyło prawo gry w jednym z tych turniejów.

Warto dodać, że w 2016 roku Szwecja będzie gospodarzem mistrzostw Europy kobiet, a ponadto w 2020 roku będzie organizowała wspólnie z Norwegia i Austrią mistrzostwa Europy mężczyzn.

ZPRP podtrzymuje z kolei chęć organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata kobiet w 2018 roku oraz Młodzieżowych Mistrzostw Świata mężczyzn w 2019 roku. Przypomnijmy, że Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorek w roku 2013 oraz Mistrzostw Europy juniorów w roku 2014. Wszystkie wymienione imprezy wpisują się w szeroki program rozwoju piłki ręcznej w naszym kraju.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest