Strona główna | EHF Euro 2016 | Konkurs! Wygraj bilety na EURO 2016

Konkurs! Wygraj bilety na EURO 2016

 

KONKURS

Sprawdź swoją wiedzę o Miastach-Gospodarzach EHF EURO 2016

Przed nami trzeci konkurs wiedzy o miastach, które w styczniu 2016 roku gościć będą uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016.

Nagrodami w konkursie są:

– 12 podwójnych biletów na mecze EHF Euro 2016, odbywające się w Gdańsku i Katowicach

Laureatami konkursu zostaną osoby, które najszybciej odpowiedzą poprawnie na pytania. Podkreślamy: jedno miasto – jeden konkurs. Osoby, które zdobędą nagrody w konkursie dotyczącym jednego z Miast-Gospodarzy, nie będą brane pod uwagę przy rozdziale nagród w pozostałych trzech konkursach.

Odpowiedzi – tylko na jeden zestaw pytań – prosimy przesyłać na adres konkurs@zprp.org.pl. Konkurs rozpoczyna się 7 listopada o godz. 13.30. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Odpowiedzi należy przesyłać najpóźniej do 10 listopada do godz. 23.59. Nazwiska laureatów podamy 11 listopada.

Czas trwania konkursu: 7 listopada godz. 13:30 – 10 listopada godz. 23:59.

KRAKÓW

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Krakowie rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.
 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Krakowie zbudowana zostanie taka strefa?
 1. TAURON Arena Kraków będzie „domem” reprezentacji Polski mężczyzn podczas Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. Biało-Czerwoni rozegrali w tej hali dotychczas zaledwie trzy mecze. Kiedy odbyło się pierwsze z nich? Podaj dzień, miesiąc, rok.
 1. To jeden z Ambasadorów EHF EURO 2016 w Krakowie. Wraz z reprezentacją Polski w piłce ręcznej wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku. Wychowanek Hutnika Kraków, grał na pozycji lewoskrzydłowego. Dwa razy zdobywał też mistrzostwo Polski. O kim mowa?
 1. To najlepiej zachowana i najbardziej malownicza uliczka Starego Miasta w Krakowie. W przeszłości znajdowały się tutaj domy kanoników katedralnych. Do dzisiaj zachowało się tu wiele renesansowych i barokowych kamienic. O jakiej ulicy mowa?

WROCŁAW

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 we Wrocławiu rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.= 
 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie we Wrocławiu zbudowana zostanie taka strefa?
 1. W reprezentacji Polski rozegrał ponad 130 spotkań, w których zdobył blisko 400 goli. Choć pochodzi z Opola, to już w trakcie kariery zawodniczej związany był z Wrocławiem. Przez lata grał w Niemczech. Teraz jest trenerem najbardziej utytułowanego klubu w historii piłki ręcznej w Polsce, Śląska Wrocław. O kim mowa?
 1. Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej będzie w grudniu gospodarzem towarzyskiego turnieju we Wrocławiu. Dla Biało-Czerwonych będzie to pierwszy występ w stolicy Dolnego Śląska po długiej przerwie. Kiedy Polacy po raz ostatni zagrali we Wrocławiu? Podaj dzień, miesiąc, rok.
 1. Wybudowano go w 1889 roku. Ma ponad 50 m długości i jest bodaj najbardziej znanym mostem we Wrocławiu. Ze względu na ogromną liczbę kłódek przypiętych do jego balustrad, nazywany jest potocznie „Mostem Zakochanych”. Jak nazywa się ten most?

KATOWICE 

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Katowicach rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.
 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Katowicach zbudowana zostanie taka strefa?
 1. W grudniu 2014 roku w katowickim Spodku rozegrany został towarzyski turniej „Christmas Cup” z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Obok Polaków wystąpiły w nim trzy drużyny. Jakie?
 1. Katowice to stolica województwa śląskiego. W kadrze reprezentacji Polski, która w styczniu 2015 roku wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze, znajdował się jeden zawodnik urodzony w mieście leżącym w tym województwie, Zabrzu. O kim mowa?
 1. To dwie zabytkowe i niezwykle urokliwe pamiątki przemysłowej historii Górnego Śląska i Katowic. Te ponad stuletnie osiedla w przeszłości zamieszkane były głównie przez górników. Podaj ich nazwy.

GDAŃSK

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Gdańsku rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.
 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Gdańsku zbudowana zostanie taka strefa?
 1. ERGO ARENA w Gdańsku to jeden z czterech obiektów, w których rozgrywane będą mecze Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. Oficjalna inauguracja hali odbyła się 18 sierpnia 2010 roku. A kiedy po raz pierwszy zagrała w niej reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej?
 1. To niewielki półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Jest jednym z „Pomników historii Polski” i symbolem wybuchu II wojny światowej. Jego nazwa w tłumaczeniu oznacza „zachodnią wyspę”. O czym mowa?
 1. Jego boiskowe pseudonimy to „Tata” lub „Profesor”. Z Wybrzeżem Gdańsk czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dwa razy wystąpił też w finale Ligi Mistrzów (wówczas Pucharu Europy). W drużynie narodowej rozegrał ponad 200 meczów, zdobył w nich 705 bramek. W latach 2004-2012 pracował jako drugi trener reprezentacji Polski mężczyzn, a do niedawna był szkoleniowcem Wybrzeża. O kim mowa?