Strona główna | EHF Euro 2016 | Znamy zwycięzców konkursu EHF EURO 2016

Znamy zwycięzców konkursu EHF EURO 2016

 

Znamy laureatów kolejnego konkursu biletowego EHF EURO 2016! Zorganizowany przy okazji turnieju w Gdańsku quiz cieszył się sporym zainteresowaniem – udział w nim wzięło ponad 200 osób. Nagrodami było 12 podwójnych zaproszeń na pierwsze dni zmagań mistrzostw w Katowicach i Gdańsku.

Poniżej prezentujemy listę laureatów oraz poprawne odpowiedzi.

 Gdańsk (bilety do Gdańska):

 1. Łukasz Walkiewicz
 2. Jerzy Antonowicz
 3. Elżbieta Skwarek

Kraków (bilety do Katowic):

 1. Michał Mrożek
 2. Rafał Kępa
 3. Karolina Dziedzic

Katowice (bilety do Katowic):

 1. Natalia Hędrzak
 2. Małgorzata Pytel
 3. Natalka7987@gmail.com

Wrocław (bilety do Gdańska):

 1. Radek Kruk
 2. Ewelina Banaś
 3. Tomasz Skwarek

Gdańsk

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Gdańsku rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.

 Odpowiedź: Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra.

 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Gdańsku zbudowana zostanie taka strefa?

Odpowiedź: Na Targu Węglowym.

 1. ERGO ARENA w Gdańsku to jeden z czterech obiektów, w których rozgrywane będą mecze Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. Oficjalna inauguracja hali odbyła się 18 sierpnia 2010 roku. A kiedy po raz pierwszy zagrała w niej reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej?

Odpowiedź: 2 kwietnia 2012.

 1. To niewielki półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Jest jednym z „Pomników historii Polski” i symbolem wybuchu II wojny światowej. Jego nazwa w tłumaczeniu oznacza „zachodnią wyspę”. O czym mowa?

Odpowiedź: Westerplatte.

 1. Jego boiskowe pseudonimy to „Tata” lub „Profesor”. Z Wybrzeżem Gdańsk czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dwa razy wystąpił też w finale Ligi Mistrzów (wówczas Pucharu Europy). W drużynie narodowej rozegrał ponad 200 meczów, zdobył w nich 705 bramek. W latach 2004-2012 pracował jako drugi trener reprezentacji Polski mężczyzn, a do niedawna był szkoleniowcem Wybrzeża. O kim mowa?

Odpowiedź: Daniel Waszkiewicz.

Kraków

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Krakowie rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.

Odpowiedź: Francja, Polska, Macedonia i Serbia.

 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Krakowie zbudowana zostanie taka strefa?

Odpowiedź: Na Małym Rynku

 1. TAURON Arena Kraków będzie „domem” reprezentacji Polski mężczyzn podczas Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. Biało-Czerwoni rozegrali w tej hali dotychczas zaledwie trzy mecze. Kiedy odbyło się pierwsze z nich? Podaj dzień, miesiąc, rok.

Odpowiedź: 1 maja 2015 roku.

 1. To jeden z Ambasadorów EHF EURO 2016 w Krakowie. Wraz z reprezentacją Polski w piłce ręcznej wywalczył brązowy medal mistrzostw świata w 1982 roku. Wychowanek Hutnika Kraków, grał na pozycji lewoskrzydłowego. Dwa razy zdobywał też mistrzostwo Polski. O kim mowa?

Odpowiedź: Jerzy Garpiel.

 1. To najlepiej zachowana i najbardziej malownicza uliczka Starego Miasta w Krakowie. W przeszłości znajdowały się tutaj domy kanoników katedralnych. Do dzisiaj zachowało się tu wiele renesansowych i barokowych kamienic. O jakiej ulicy mowa?

Odpowiedź: Ulica Kanonicza.

Katowice

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Katowicach rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.

Odpowiedź: Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia.

 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie w Katowicach zbudowana zostanie taka strefa?

Odpowiedź: Na placu pod Spodkiem.

 1. W grudniu 2014 roku w katowickim Spodku rozegrany został towarzyski turniej „Christmas Cup” z udziałem reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Obok Polaków wystąpiły w nim trzy drużyny. Jakie?

Odpowiedź: Węgry, Czechy i Słowacja.

 1. Katowice to stolica województwa śląskiego. W kadrze reprezentacji Polski, która w styczniu 2015 roku wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w Katarze, znajdował się jeden zawodnik urodzony w mieście leżącym w tym województwie, Zabrzu. O kim mowa?

Odpowiedź: Marcin Wichary.

 1. To dwie zabytkowe i niezwykle urokliwe pamiątki przemysłowej historii Górnego Śląska i Katowic. Te ponad stuletnie osiedla w przeszłości zamieszkane były głównie przez górników. Podaj ich nazwy.

Odpowiedź: Nikiszowiec i Giszowiec.

Wrocław

 1. Mistrzostwa Europy 2016 zbliżają się wielkimi krokami. Do startu turnieju pozostało już mniej niż 80 dni. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 we Wrocławiu rywalizować będą cztery reprezentacje. Wymień je.

Odpowiedź: Hiszpania, Szwecja, Niemcy i Słowenia.

 1. W trakcie EHF EURO 2016 w Polsce, w każdym z Miast Gospodarzy powstaną specjalne Strefy Kibica, gdzie fani będą mogli wspólnie oglądać mecze. Gdzie we Wrocławiu zbudowana zostanie taka strefa?

Odpowiedź: Na placu pod Iglicą.

 1. W reprezentacji Polski rozegrał ponad 130 spotkań, w których zdobył blisko 400 goli. Choć pochodzi z Opola, to już w trakcie kariery zawodniczej związany był z Wrocławiem. Przez lata grał w Niemczech. Teraz jest trenerem najbardziej utytułowanego klubu w historii piłki ręcznej w Polsce, Śląska Wrocław. O kim mowa?

Odpowiedź: Piotr Przybecki.

 1. Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej będzie w grudniu gospodarzem towarzyskiego turnieju we Wrocławiu. Dla Biało-Czerwonych będzie to pierwszy występ w stolicy Dolnego Śląska po długiej przerwie. Kiedy Polacy po raz ostatni zagrali we Wrocławiu? Podaj dzień, miesiąc, rok.

Odpowiedź: 13 czerwca 2009, ew. czerwiec 2009.

 1. Wybudowano go w 1889 roku. Ma ponad 50 m długości i jest bodaj najbardziej znanym mostem we Wrocławiu. Ze względu na ogromną liczbę kłódek przypiętych do jego balustrad, nazywany jest potocznie „Mostem Zakochanych”. Jak nazywa się ten most?

Odpowiedź: Most Tumski.