16 listopada 2015

Poznaliśmy przeciwników naszych reprezentacji

Polskie reprezentacje poznały rywali w kwalifikacjach mistrzostw Europy U20 mężczyzn oraz w kwalifikacjach mistrzostw świata U20 kobiet. Ceremonie losowania grup odbyły się w miniony weekend, w Bukareszcie podczas Konferencji Prezydentów EHF.

img_1282

Bardzo pomyślne losowanie stało się udziałem zespołu prowadzonego przez Rafała Kuptela. Biało-czerwoni będą gospodarzem grupy kwalifikacyjnej nr 3 (8-10 kwietnia) EHF Euro 2016 U20, w której podejmą Islandię, Włochy i Bułgarię. Dwie najlepsze drużyny z tej puli awansują do finałów (28 lipca-7 sierpnia), które zorganizuje Dania. Oprócz gospodarzy turnieju finałowego udział w najlepszej szesnastce drużyn ma zapewniony także trójka medalistów EHF Euro 2014: Francja, Węgry i Hiszpania.

Podział na grupy kwalifikacyjne Men’s EHF Euro 2016 U20.

Znacznie trudniejsze zadanie czeka drużynę prowadzona przez Monikę Marzec. Polki w kwalifikacjach do mistrzostw świata 2016 U20 trafiły w grupie 6 na Hiszpanię, Turcję i Słowację. Jedynie zwycięzca tej grupy zagra w turnieju finałowym, który odbędzie się w lipcu w Moskwie Udział w finałach mają już zapewniony ekipy Rosji, Danii, Rumunii i Szwecji.

Podział na grupy kwalifikacyjne Women’s WCh 2016 U20

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji