Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzyń: MKS Selgros kończy w Podgoricy

Liga Mistrzyń: MKS Selgros kończy w Podgoricy

 

Wyjazdowym spotkaniem z Buducnostią Podgorica zakończą zmagania w Lidze Mistrzyń szczypiornistki MKS-u Selgros Lublin. Dla podopiecznych Sabiny Włodek będzie to też ostatni mecz w tym roku.

16.05.2015 LUBIN PILKA RECZNA KOBIET PGNIG PUCHAR POLSKI FINAL FOUR MECZ POLFINALOWY SEZON 2014/2015 HANDBALL WOMEN PGNIG POLISH CUP FINAL FOUR SEMIFINAL SEASON 2014/2015 VISTAL LACZPOL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z MARTA GEGA, JESSICA QUINTINO FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Starcie z wielokrotnymi mistrzyniami Czarnogóry oraz triumfatorkami ostatniej edycji Ligi Mistrzyń będzie dla lubelskiej drużyny pożegnaniem z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami szczypiorniaka w Europie. Mistrzynie Polski w pięciu meczach nie zdołały zdobyć choćby punktu, choć dzięki ambitnej postawie w starciach z wyżej notowanymi rywalami zebrały sporo przychylnych słów.

Jeden z lepszych meczów w tej edycji LM lublinianki rozegrały właśnie przeciwko Buducnostii. Choć spotkanie zakończyło się ośmiobramkową wygraną czarnogórskiej ekipy (31:23), to jeszcze na pięć minut przed końcem zawodów MKS Selgros tracił do rywalek zaledwie trzy gole (22:25) i dzielnie walczył o odwrócenie losów meczu.

Z równie dobrej strony lublinianki będą chciały pokazać się w piątkowym meczu w Czarnogórze. Plany te mogą pokrzyżować jednak problemy kadrowe, bowiem trenerka Sabina Włodek zabrała do Podgoricy zaledwie 12 zawodniczek.

Od startu sezonu poza meczową kadrą zespołu znajduje się lecząca kontuzję kolana Honorata Syncerz, a już w trakcie rozgrywek do grona kontuzjowanych dołączyły Joanna Drabik i Kamila Skrzyniarz. Teraz na tej liście ponownie znalazła się Kristina Repelewska, która w ostatnim ligowym meczu (z UKS PCM Kościerzyna) doznała urazu nosa.

Starcie w Podgoricy będzie dla podopiecznych trener Włodek również ostatnim meczem w tym roku. Do ligowych zmagań MKS Selgros powróci na początku stycznia, wcześniej kilka zawodniczek lubelskiej ekipy weźmie udział w grudniowych Mistrzostwach Świata 2015 w Danii.

Buducnost Podgorica – MKS Selgros Lublin / 20.11.2015, godz. 18:00

Fot. PRESS FOCUS