Strona główna | Europejskie Puchary | Challenge Cup: Zagłębie dopełniło formalności

Challenge Cup: Zagłębie dopełniło formalności

 

Podopieczne Bożeny Karkut po raz drugi wysoko i pewnie pokonały Maccabi Arazim Ramat gan i awansowały do 1/8 finału Challenge Cup. W dwumeczu lubinianki wygrały różnicą 49 bramek.

22.11.2015 LUBIN PILKA RECZNA KOBIET PUCHAR CHALLENGE RUNDA 3 SEZON 2015/2016 HANDBALL EHF WOMEN CHALLENGE CUP ROUND 3 SEASON 2015/2016 KGHM METRACO ZAGLEBIE LUBIN - ISR MACCABI ARAZIM RAMAT GAN N/Z JULIA WALCZAK FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Po pierwszym spotkaniu i bardzo wysokim zwycięstwie Zagłębia, niedzielny rewanż był jedynie formalnością. Mimo to Polki nie zlekceważyły rywalek i podeszły do meczu z myślą zdominowania przeciwnika. Zawodniczki Maccabi miały problemy nawet z chwytem piłki, przez co przewaga lubinianek rosła wraz z każdą minutą.

Zespół Bożeny Karkut spokojnie i konsekwentnie zwiększał dystans, wyczekując końcowego gwizdka sędziów. W poczynaniach Polek widać było radość z gry i chęć zaspokojenia potrzeb kibiców. Okazałe zwycięstwo w dwumeczu dało Zagłębiu awans do 1/8 finału, a najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana bramkarka, Monika Wąż.

Maccabi Arazim Ramat gan – Metraco Zagłębie Lubin 17:37 (6:22)

Pierwszy mecz: 41:12 dla Metraco Zagłębia.
W dwumeczu: 78:29.
Awans: Metraco Zagłębie Lubin.

Fot. PRESS FOCUS