Strona główna | EHF Euro 2016 | O EHF EURO 2016 na Bałtyckim Kongresie Marketingu Sportowego

O EHF EURO 2016 na Bałtyckim Kongresie Marketingu Sportowego

 

Na jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych na świecie, Stadionie Energa Gdańsk, odbył się w dniach 24-25 listopada Bałtycki Kongres Marketingu Sportowego. Jedna z sesji plenarnych podczas pierwszego dnia kongresu była poświęcona Mistrzostwom Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016, największej imprezie sportowej, jaka odbędzie się w Polsce w 2016 roku. W dyskusji, którą prowadził redaktor sportowy Polsatu Bożydar Iwanow, wzięli udział Wiceprezydent Gdańska Andrzej Bojanowski, Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra oraz Ambasador EHF EURO 2016, dwukrotny medalista mistrzostw świata Marcin Lijewski.

Wiceprezes Marcin Herra przedstawił m.in. stan przygotowań do ME, mówił o spodziewanej frekwencji na trybunach i działaniach podejmowanych przez ZPRP równolegle z przygotowaniami do Mistrzostw Europy, których celem jest wykorzystanie europejskiego czempionatu do popularyzacji piłki ręcznej w Polsce. Wiceprezydent Andrzej Bojanowski poruszył m.in. wątek korzyści – na wielu płaszczyznach – jakie są udziałem Gdańska dzięki organizacji w mieście wydarzeń sportowych najwyższej rangi, a Marcin Lijewski dzielił się z uczestnikami sesji swoimi doświadczeniami wynikającymi z czynnego udziału w imprezach mistrzowskich, a także z wieloletniej gry na parkietach Niemiec, kraju, w którym piłka ręczna bije rekordy popularności.

Po zakończeniu sesji uczestnicy BKMS wzięli udział w loterii wizytówkowej, w której nagrodami były dwuosobowe zaproszenia na mecz otwarcia EHF EURO 2016 w Tauron Arenie Kraków, a przez cały pierwszy dzień kongresu dużą aktywnością wykazywała się maskotka mistrzostw High Five.