Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzów: Wisła z wizytą we Flensburgu

Liga Mistrzów: Wisła z wizytą we Flensburgu

 

SG Flensburg-Handewitt będzie kolejnym rywalem Orlen Wisły Płock w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Czy Nafciarzy stać będzie na wywalczenie choćby punktu w Niemczech?

20151028PF_RO3344-1024x713

Dla płockiego klubu będzie to trzeci w historii występ w progach Flens-Areny. Po raz pierwszy Wisła zawitała na parkiet Wikingów przy okazji meczu 4. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 2001/02. Wówczas niemiecki zespół zwyciężył u siebie 33:27 i mimo dwubramkowej porażki w Płocku awansował do kolejnej rundy. Na kolejny pojedynek we Flensburgu płocki zespół czekał do sezonu 2014/15, ale i wtedy Wikingowie okazali się mało gościnni, wygrywając 35:28.

Czy w środę ekipę Manolo Cadenasa czeka podobny los? Nafciarze faworytami rywalizacji z trzecią drużyną poprzednich rozgrywek DKB Handball Bundesligi nie będą, ale Wisła nie pojechała też do Niemiec “na ścięcie”.

– Mecz w Płocku pozostawił pewien niedosyt, ale zobaczyliśmy też, że nie dzieli nas przepaść. Jeśli tylko pojawi się okazja na wyrwanie punktów z Flens-Areny, z pewnością będziemy chcieli ją wykorzystać – mówi Marko Tarabochia, wspominając jednocześnie pierwszy mecz obu zespołów z końca października. Wtedy Flensburg wygrał w Orlen Arenie 34:30, ale do 58. minuty obie ekipy prowadziły wyrównany bój.

Na powtórkę równie zaciętego spotkania liczy Cadenas, który zabrał do Niemiec 14 zawodników. W składzie Nafciarzy zabrakło kontuzjowanych Adama Wiśniewskiego i Marco Oneto Zunigi, nieobecny jest również zmagający się z drobnym urazem kolana Jose Guilherme de Toledo. W niemieckim zespole zabraknie natomiast Andersa Zachariassena, Jacoba Heinla, Jima Gottfridssona i Johana Jakobssona.

Po ośmiu spotkaniach Wisła ma na swoim koncie siedem punktów, co daje jej 5. lokatę w tabeli grupy A. Flensburg z 12 oczkami w dorobku plasuje się na 3. miejscu i już w środę może wywalczyć awans do fazy TOP 16.

SG Flensburg-Handewitt – Orlen Wisła Płock / 25.11.2015, godz. 18:30

Fot. PRESS FOCUS