Strona główna | Europejskie Puchary | Puchar EHF: Górnik Zabrze nie zdobył Niemiec

Puchar EHF: Górnik Zabrze nie zdobył Niemiec

 

Drużyna Mariusza Jurasika po raz drugi musiała uznać wyższość niemieckiego Frisch Auf! Göppingen. W dwumeczu Górnik przegrał różnicą 19 bramek i pożegnał się z rywalizacją w Pucharze EHF.

2015.11.21 ZABRZE  PILKA RECZNA PUCHAR EHF SEZON 2015/2016 HANDBALL EHF CUP SEASON 2015/2016   GORNIK ZABRZE - FRISCH AUF GOPPINGEN N/Z LARS KAUFMANN RADOSC FOTO RAFAL RUSEK / PRESSFOCUS

Choć losy awansu wydawały się być przesądzone, Polacy pokazali, że zamierzają walczyć o korzystny rezultat i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Początek spotkania był wyrównany, nawet z niewielkim wskazaniem na zabrzan. Sytuacja wyglądała więc podobnie jak w pierwszym spotkaniu. Wraz z upływem czasu Frisch Auf! zaczęło narzucać własne warunki i wyszło na prowadzenie, którego nie oddało aż do przerwy.

Po powrocie na parkiet piłkarze ręczni Górnika starali się gonić rywali, jednak gospodarze wciąż utrzymywali 3-4 bramki przewagi. Tym samym powtórzył się scenariusz rywalizacji w Zabrzu, gdzie Niemcy skutecznie przeciwstawili się podopiecznym Mariusza Jurasika i krok po kroku zbliżali się do końcowego zwycięstwa. Z każdą kolejną akcją przewaga graczy z Göppingen rosła, co nie spotkało się z reakcją gości. Zabrzanie byli bowiem bezradni i nie mieli argumentów do nawiązania walki. Efektem była zasłużona wygrana gospodarzy i ich awans do dalszej fazy rozgrywek.

Frisch Auf! Göppingen – Górnik Zabrze 38:29 (19:16)
Pierwszy mecz: 39:29 dla Göppingen.
W dwumeczu: 77:58.
Awans: Frisch Auf! Göppingen.

Fot. PRESS FOCUS