Strona główna | EHF Euro 2016 | Trophy Tour w Słowenii

Trophy Tour w Słowenii

 

Trofeum Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce w styczniu przyszłego roku, odwiedziło Ambasadę Polską w Słowenii.
Placówka we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną oraz Związkami Piłki Ręcznej Polski i Słowenii w dniach 23-24 listopada zorganizowała Trophy Tour, które odbyło się w czterech miastach, ważnych ośrodkach piłki ręcznej: Novo Mesto, Lublanę, Velenje i Celje, gdzie odbyły się spotkania z przedstawicielami administracji oraz lokalnymi klubami piłki ręcznej, kibicami i młodzieżą. W spotkaniu wzięli udział m.in reprezentant Polski Michał Szyba, członek zarządu ZPRP Klaudusz Sevkovic oraz Prezes Hali Stulecia Andrzej Baworowski.

Konferencja prasowa, która odbyła się 23.11 w Lublanie, była okazją do zaproszenia Słoweńców do Polski na Mistrzostwa Europy oraz do zachęcenia do współpracy, szczególnie w związku z planowanymi przez Słowenię imprezami gospodarczymi w ramach centrum promocji I feel Slovenia.

Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, iż MEN’s EHF EURO 2016 będzie okazją nie tylko do spotkania znakomitych sportowców, zobaczenia gry na najwyższym poziomie a przede wszystkim do lepszego poznania Polski. Wszystkich miłośników piłki ręcznej czeka szereg wydarzeń (Wrocław będzie również Europejską Stolicą Kultury 2016) i atrakcji turystycznych, które wypełnią wolny czas po meczach. Tego rodzaju imprezy powalają również poznać polskie tradycje, a łącząc udział w emocjonującym wydarzeniu sportowym z poznaniem turystycznej strony można dobrze wykorzystać czas spędzony w Polsce.