Strona główna | Europejskie Puchary | Puchar EHF: Koniec przygody Azotów

Puchar EHF: Koniec przygody Azotów

 

W rewanżowym spotkaniu 3. rundy Pucharu EHF piłkarze ręczni Azotów Puławy po raz drugi przegrali z Pfadi Winterthur, tym razem 23:30. Porażka z wicemistrzem Szwajcarii oznacza dla puławian koniec gry w europejskich rozgrywkach.

27.09.2015 LUBIN PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA MEZCZYZN SEZON 2015/2016 HANDBALL PGNIG SUPERLIGA MEN SEASON 2015/2016 MKS ZAGLEBIE LUBIN - KS AZOTY PULAWY N/Z PRZEMYSLAW KRAJEWSKI FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Podopieczni Ryszarda Skutnika pragnęli odrobić stratę z pierwszego spotkania. Wydawało się, że cztery bramki są w zasięgu puławian, jednak Szwajcarzy bardzo szybko zweryfikowali umiejętności Azotów. To właśnie zawodnicy Pfadi narzucili własne warunki i nadawali tempo rywalizacji. Agresywna defensywa i szybkie rozegranie ataku pozycyjnego sprawiło, że goście przybliżali się do awansu do fazy grupowej Pucharu EHF.

Druga część meczu toczyła się w podobnym tonie. Brązowi medaliści polskiej ligi robili wszystko, co w ich mocy, by nawiązać walkę. Niestety, wicemistrzowie Szwajcarii nie zawodzili w obronie, co przysparzało piłkarzom ręcznym Azotów sporo problemów. Jak podkreślił po spotkaniu Michał Kubisztal, goście zaskoczyli puławian swoją szybkością. Ostatnie akcje były już tylko wyczekiwaniem gwizdka kończącego rywalizację. Oznaczał on drugą porażkę Azotów i koniec przygody w europejskich pucharach.

Azoty Puławy – Pfadi Winterthur 23:30 (9:14)

Pierwszy mecz: 29:25 dla Pfadi.
W dwumeczu: 59:48.
Awans: Pfadi Winterthur.

Fot. PRESS FOCUS