Strona główna | Seniorki | Kim Rasmussen: To była najtrudniejsza decyzja

Kim Rasmussen: To była najtrudniejsza decyzja

 

To była bardzo trudna decyzja, chyba najtrudniejsza podczas mojej pracy z reprezentacją Polski. Cała dziewiętnastka zawodniczek świetnie pracowała podczas zgrupowania i wybór szesnastki, która pojedzie do Danii był nie lada wyzwaniem – skomentował powołanie ostatecznej kadry na MŚ selekcjoner Kim Rasmussen.

kim

Dla młodych dziewczyn jak Aneta Łabuda czy Joanna Gadzina będzie to niezapomniana lekcja, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To ważne, że będą przy nich zawodniczki o sporym doświadczeniu – tłumaczy Duńczyk.

Cieszę się też, że wyzwanie podjęła Hania Sądej, co do jej potencjału nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości. To zawodniczka o innej specyfice niż Patrycja Kulwińska, jej obecność daje nam wile nowych możliwości i przewagę na kole – dodaje.

Jeżeli chodzi o obsadę bramki, to o wyborze zdecydowały małe szczegóły, wszystkie trzy zawodniczki prezentują bowiem bardzo podobny poziom, ostatecznie postanowiliśmy zabrać tylko dwie z nich – kończy Rasmussen.

2015.06.14 PILKA RECZNA KOBIET KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW SWIATA 2015 FAZA 2 PLAY OFF HANDBALL 2015 WOMENS WORLD CHAMPIONSHIP QUALIFICATION EUROPE - PHASE 2 PLAY OFF N/Z FOT TOMASZ FOLTA / PRESSFOCUS