Strona główna | Slider | Współpraca ZPRP z AWF Warszawa

Współpraca ZPRP z AWF Warszawa

 

Stołeczna Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego dołączyła do czwórki AWF-ów, z Krakowa, Katowic, Gdańska i Wrocławia, a także Uniwersytetu Szczecińskiego, które zawarły umowę o współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Została ona podpisana przez I wiceprezesa ZPRP, Henryka Szczepańskiego i prof. nzw. dr hab. Andrzeja Mastalerza, JM Rektora Akademii.

Porozumienie dotyczy współpracy w procesie organizacji i realizacji szkolenia trenerów oraz instruktorów piłki ręcznej. Umowa została popisana podczas uroczystego otwartego posiedzenia Senatu w dniu Święta Uczelni.

Wiceprezes Szczepański – wypowiadający się w imieniu prezesa Andrzeja Kraśnickiego, którego w Brazylii zatrzymały obowiązki olimpijskie – przypomniał, że stołeczna AWF od bardzo wielu lat współpracuje ze Związkiem, dając wielu absolwentów, którzy pracują w klubach piłki ręcznej. Dwóch absolwentów uczelni, Zygfryd Kuchta i Jan Wojciech Gmyrek, zdobyło brązowy medal olimpijski w Montrealu (1976). – Chcielibyśmy, aby rozwój naszej dyscypliny nierozerwalnie związany był z waszą uczelnią. Możliwość podpisania tego porozumienia to dla nas zaszczyt i honor – powiedział I wiceprezes ZPRP.