Strona główna | Seniorki | Kim Rasmussen: Rozpoczęliśmy długi turniej

Kim Rasmussen: Rozpoczęliśmy długi turniej

 

Rozpoczęliśmy długi turniej jakim są mistrzostwa świata. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do wymogów takiej  imprezy. Zagraliśmy jednak zbyt nerwowo – powiedział Kim Rasmussen na konferencji prasowej po zwycięskim meczu z Kubą.

IMG_4950
Fot. Marek Skorupski

Kim Rasmussen (trener Polski): Mieliśmy spore problemy z zatrzymaniem Kubanek. Stopniowo nabieraliśmy właściwego rytmu. W przerwie wiedziałem, że nie można mieć za dużo uwag do drużyny. Dziewczynom powiedziałem tylko, że muszą być agresywniejsze w obronie. To dało efekty i nasza gra wyglądała znacznie lepiej. Wygraliśmy. Rozpoczęliśmy długi turniej jakim są mistrzostwa świata. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do wymogów takiej  imprezy. Zagraliśmy jednak zbyt nerwowo. Na pewno wpływ na to miała postawa młodych zawodniczek, które zdobywają doświadczenie Karolina Kudłacz rozegrała wielki mecz. Niemal nie schodziła z boiska. Zrobimy wszystko, aby być dobrze przygotowani do następnego spotkania, ze Szwecją.

Karolina Zalewska: Czułyśmy, że jesteśmy mocniejsze niż Kubanki. Ten ostatni gest, ten ostatni rzut, ostatnie podanie. Tego nam brakowało. To niby szczegóły, ale na tym poziomie trzeba dać z siebie wszystko w każdej akcji. Dziś tego nie było. Jeszcze dziś przez chwilę przeanalizujemy nasze błędy. Potem jak najszybciej musimy nastawić się na Szwedki. Czeka nas dużo pracy. Mamy na to tylko 24 godziny.

Jover Jorge Hernandez (trener Kuby): To był bardzo trudny mecz prowadzony w szybkim tempie. Miał swoją dramaturgię i mógł się podobać kibicom. Obie drużyny popełniły dużo błędów technicznych. Mój zespół zagrał dobrze. W końcówce zabrakło nam jednak sił.

Lisandra Lusson:  Zespół jest dobrze przygotowany. Miałyśmy dobre mecze przed turniejem w Danii. Zagraliśmy dobre spotkanie. Szukaliśmy swojej szansy, ale popełniliśmy więcej błędów niż rywalki.