Strona główna | Seniorki | Kim Rasmussen: Stasiak nie wystąpi także przeciw Holandii

Kim Rasmussen: Stasiak nie wystąpi także przeciw Holandii

 

Małgorzata Stasiak zdaniem trenera Kima Rasmussena nie zagra już w meczach grupowych MŚ Dania 2015. Duński szkoleniowiec poinformował o tym podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Chinami.
zdjecie

Xindong Wang (trener Chin): Mecz mógł się podobać. Mamy zespół o bardzo dobrych warunkach, ale te młode zawodniczki cały czas zdobywają doświadczenie.

Kim Rasmusssen (trener Polski): Nie sądzę, że pierwsza i druga połowa w naszym wykonaniu aż tak bardzo się różniła. Plan był taki, aby w obronie od początku grać bardziej agresywnie. Mieliśmy wyprowadzać jak najwięcej kontr. Oczywiście zdarzały się nam błędy. Chinki to niewygodny rywal. Iwona Niedźwiedź dostała więcej minut w ataku, gdyż podyktowane to było niefortunną kontuzją Małgosi Stasiak. Szkoda, że tak się stało, ponieważ mecz przeciw Szwecji był w jej wykonaniu bardzo dobry. Na ten moment nie ma szans, aby ona zagrała przeciw Holandii. Cieszy mnie szczególnie postawa młodych zawodniczek, Moniki Kobylińskiej, która gra coraz lepiej i Anety Łabudy. Cały czas mam na uwadze przyszłość polskiego handballu. Co do drugiej kary Niedźwiedź, to chciałbym ją trochę usprawiedliwić, gdyż często zmieniała się z obrony do ataku i odwrotnie.

Karolina Kudłacz-Gloc: Bardzo się cieszymy z tej wygranej. Mamy następne dwa punkty. Rywalki swoją obroną sprawiły nam sporo kłopotów. W sumie możemy być zadowolone, że tak wszystko się skończyło. Jeżeli mamy wygrywać brzydko do końca mistrzostw to biorę to w ciemno.

Mengoing Jin: Jesteśmy bardzo zadowolone, ponieważ rozegrałyśmy dobre spotkanie. W ważnych momentach rywalizacji jednak nie grałyśmy tak jak byśmy chciały. Górę wzięło większe doświadczenie rywalek. Mam nadzieję, że w każdym następnym występie będziemy grały coraz lepiej.