Strona główna | Seniorki | Kim Rasmussen: Zrobimy korektę naszych błędów

Kim Rasmussen: Zrobimy korektę naszych błędów

 

Przegraliśmy z zespołem, który był od nas lepszy w każdym aspekcie gry. Zrobimy korektę naszych błędów. Musimy wrócić do naszego wysokiego poziomu, stać nas na to – powiedział Kim Rasmussen na konferencji prasowej po przegranym meczu z Holandią.

2015.12.11 NAESTVED DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 MECZ HOLANDIA - POLSKA (NETHERLANDS - POLAND) N/Z KIM RASMUSSEN FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

/ Fot. Pressfocus

Henk Groener (trener Holandii): Nasza gra w pierwszej połowie była bardzo zadowalająca. Po przerwie kontynuowaliśmy naszą taktykę. Jestem szczęśliwy, że mój zespół w takim stylu zagrał to spotkanie.

Kim Rasmussen (trener Polski): Przegraliśmy z zespołem, który w każdym aspekcie był od nas lepszy. Rzuty, obrona, kontrataki, gra jeden na jeden. Holenderki były zdecydowanie szybsze.
Nie jestem zły, ale niezadowolony. Staraliśmy się dostosować do poziomu rywala, ale efekty było widać na boisku. Dałem pograć wszystkim zawodniczkom. W defensywie były problemy z komunikacją i asekuracją. Nie wykorzystaliśmy dużo sytuacji rzutowych.
Nie ma co wybierać z kim lepiej zagrać następny mecz. Z Węgrami czy Danią? Oba zespoły są od lat zaliczane do elity z wysokiej klasy zawodniczkami. Teraz najważniejszym naszym celem będzie jak najlepsze przygotowanie drużyny do gry z następnym rywalem. Będziemy dużo rozmawiali i zrobimy korektę naszych błędów. Musimy wrócić do naszego wysokiego poziomu handballu. Stać nas na to.

Kinga Achruk: Rywalki pod każdym względem zagrały perfekcyjnie. Próbowałyśmy podjąć walkę. Miałyśmy dużo sytuacji, ale często nie zamieniałyśmy je na bramki. Problemem dla nas był powrót do obrony. Nie możemy być zadowolone po tym spotkaniu.

Yvette Broch: Dziś niezwykle istotną rzeczą była defensywa. Pod tym względem wykonałyśmy wspaniała pracę. To ułatwiało nam wyprowadzanie ataków. Zdobyłyśmy dużo tzw. łatwych bramek. To dobry prognostyk na resztę turnieju.