Strona główna | EHF Euro 2016 | Warsztaty Zespołu Operacyjnego EHF EURO 2016

Warsztaty Zespołu Operacyjnego EHF EURO 2016

 

W sobotę 11 grudnia w hotelu Novotel Airport, który należy do grupy Accor, odbyły się warsztaty zespołu operacyjnego odpowiedzialnego za organizację Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej, które rozpoczną się 15 stycznia. W Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu rozegranych zostanie 49 meczów. Szefowie obszarów (Hospitality, Transport, Team Services, Media, Strefy Kibica, Venue Manager, Zakwaterowania, Wolonatriat, Zabezpieczenie Medyczne, Bezpieczeństwo, Marketing, Partnerzy, Ticketing, Akredytacje) przedstawili status przygotowań oraz określili priorytety działań na najbliższe kluczowe tygodnie, które dzielą nas od meczu otwarcia EURO 2016.

_DSC9531

„To dla nas szczególny moment. – powiedział Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. EURO 2016 Marcin Herra – Na miesiąc przed najważniejszą imprezą w historii piłki ręcznej w Polsce możemy spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć: jesteśmy gotowi. Oczywiście przed nami jeszcze wiele pracy, wiele szczegółów i detali do ustalenia, ale najważniejsze decyzje zostały podjęte i jesteśmy przekonani, że będą to, zarówno dla zawodników, kibiców, dziennikarzy oraz gości, wyjątkowe mistrzostwa” – zakończył wiceprezes Herra.

Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy:

Grupa A (Kraków) – Polska, Francja, Serbia i Macedonia

Grupa B (Katowice) – Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia

Grupa C (Wrocław) – Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Słowenia

Grupa D (Gdańsk) – Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra

Reprezentacja Polski w fazie wstępnej będzie rywalizować w grupie A i swoje mecze rozegra w dniach 15 (z Serbią), 17 (z Macedonią) i 19 stycznia (z Francją) w Krakowie. Do dalszej fazy rywalizacji zakwalifikują się po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. W przypadku awansu Polacy swoje mecze będą rozgrywali również w Krakowie. Mecze półfinałowe, spotkanie o 3 miejsce oraz finał także odbędą się pod Wawelem. Pełny harmonogram gier dostępny jest na oficjalnej stronie mistrzostw pol2016.ehf-euro.com.