Strona główna | EHF Euro 2016 | Do EHF EURO 2016 pozostał dokładnie miesiąc

Do EHF EURO 2016 pozostał dokładnie miesiąc

 

Polscy piłkarze ręczni rozpoczęli przygotowania do Mistrzostw Europy, które w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku odbędą się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz we Wrocławiu. Do najważniejszej imprezy w historii polskiego szczypiorniaka pozostał dokładnie miesiąc. Na konferencji prasowej, która odbyła się podczas zgrupowania kadry w Płocku, przedstawiony został stan przygotowań do EHF EURO 2016.

„Jesteśmy w pełnej gotowości organizacyjnej i konsekwentnie realizujemy kolejne etapy działań w wielu obszarach. Od 2 stycznia rozpoczynamy operacje w Krakowie. Od 3 stycznia TAURON Arena Kraków będzie gotowa, aby nasza drużyna mogła trenować a między 3 a 15 stycznia nastąpi przygotowanie hali pod względem organizacyjnym. Tam będzie grała reprezentacja Polski, tam też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia mistrzostw, no i tam akredytowało się ponad 400 dziennikarzy. Zresztą w ogóle odnotowaliśmy duże zainteresowanie mediów, czego dowodem jest blisko 1000 akredytacji prasowych. Równolegle z działaniami w Krakowie toczyć się będą podobne prace i przygotowania trzech innych aren, czyli wrocławskiej Hali 100-lecia, gdańskiej Ergo Areny i katowickiego Spodka” – powiedział wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. EURO 2016 Marcin Herra.

W Płocku do Mistrzostw Europy przygotowuje się reprezentacja Polski. Początkowo zgrupowanie miało się odbyć w Hamburgu, ale trener Michale Biegler zmienił plany i zdecydował, ze obóz przygotowawczy odbędzie się w właśnie w Płocku.

„Cieszę się, że jesteśmy tutaj, bo mamy dobre doświadczenia związane z tym miejscem. Tutaj spędziliśmy ostatnie dni przed mistrzostwami świata w Katarze. Trenujemy tutaj od wczoraj i jesteśmy zadowoleni z warunków, jakie nam stworzono. Według wcześniej przygotowanego programu nasz obóz był zaplanowany w Hamburgu, ale jednak problemy finansowe klubu spowodowały, że trzeba było zmienić plany. Cieszę się, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce szybko się tym zajął i udało się wszystko zorganizować w Płocku – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Michael Biegler – W reprezentacji wszystko gra. Ta drużyna pracuje już razem bardzo długo, również mamy ten sam sztab medyczny, który nam bardzo pomaga. W przeszłości mieliśmy już takie sytuacje, że zawodnicy nie byli przygotowani do gry w dużym turnieju i do końca walczyliśmy, by mogli nam pomóc podczas imprezy. Dwa lata temu m.in. Jurkiewicz miał kłopoty i nie grał w swoim klubie, ale mimo to zaprezentował się fantastycznie w mistrzostwach Europy. Krzysztof Lijewski też był kontuzjowany przed meczami z Niemcami, ale w rewanżu bardzo nam pomógł. Jesteśmy więc dobrej myśli”– dodał Biegler.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej to najważniejsza w życiu impreza dla wielu zawodników, szczególnie tych bardziej doświadczonych, jak np. kapitan Sławomir Szmal -„Cieszę się, że wreszcie możemy się skupić tylko i wyłącznie na przygotowaniach do EURO. Najbliższe tygodnie będą niezwykle istotne. Nie czujemy żadnej presji, raczej adrenalinę, pozytywne emocje i nie możemy się doczekać, kiedy zagramy przed polskimi kibicami” – powiedział Sławomir Szmal.

Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy:

Grupa A (Kraków) – Polska, Francja, Serbia i Macedonia

Grupa B (Katowice) – Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia

Grupa C (Wrocław) – Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Słowenia

Grupa D (Gdańsk) – Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra

Reprezentacja Polski w fazie wstępnej będzie rywalizować w grupie A i swoje mecze rozegra w dniach 15 (z Serbią), 17 (z Macedonią) i 19 stycznia (z Francją) w Krakowie. Do dalszej fazy rywalizacji zakwalifikują się po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. W przypadku awansu Polacy swoje mecze będą rozgrywali również w Krakowie. Mecze półfinałowe, spotkanie o 3 miejsce oraz finał także odbędą się pod Wawelem. Dostępne są jeszcze bilety na te spotkania, szczegóły na stronie www.ebilet.pl. Wcześniej, bo w dniach 28-29 grudnia narodowa drużyna po raz ostatni przed ME zagra przed polską publicznością. We Wrocławiu odbędzie się międzynarodowy turniej Christmas Cup. Bilety można nabywać również za pośrednictwem strony www.ebilet.pl.