Strona główna | Seniorki | Weronika Gawlik: Brak mi słów. Wiem tylko, że wygrałyśmy

Weronika Gawlik: Brak mi słów. Wiem tylko, że wygrałyśmy

 

Najlepsza zawodniczka (MVP) ćwierćfinału MŚ, Weronika Gawlik jeszcze na konferencji prasowej po meczu Polska – Rosja nie mogła uwierzyć w to co się stało. Biało-czerwone ponownie awansowały do najlepszej czwórki mundialu. Nasza bramkarka uczyniła to po raz pierwszy w karierze.  

IMG_5055

Kim Rasmussen (trener Polski):  Nie jestem pewny tego co się wydarzyło. Rosja dotąd w turnieju grała najlepszy handball. Dziś potrzebowaliśmy wielu rzeczy, aby zniwelować klasę rywala. Dobrej postawy bramkarek, twardej obrony, skuteczności. Wszystko to zadziałało. Szukaliśmy swojej szansy i ją w końcu znaleźliśmy.

Pokonanie drużyny Rosji to zawsze wielka sprawa. Nasza taktyka była niemal perfekcyjna. Dziewczyny wierzą mi. Ja wierzę dziewczynom. Teraz przyjdzie nam grać ponownie z Holandią. To będzie jednak nowy, inny mecz.
To dla mnie bardzo ważne, że z drużyną awansowałem do półfinału w turnieju, który odbywa się w mojej ojczyźnie. Odczuwam pomoc mojej rodziny, przyjaciół i duńskich kibiców.

Jewgieniej Trefiłow (trener Rosji): Reprezentacja Polski była od nas lepsza. My popełniliśmy 20 błędów. To w ćwierćfinałach mistrzostw świata jest niewybaczalne.

Olga Czernoiwanienko: Grałyśmy zupełnie inaczej niż we wcześniejszej fazie mistrzostw. Za dużo popełniłyśmy błędów, a co za tym idzie miałyśmy mniej okazji do zdobycia bramki.

Weronika Gawlik: Brak mi słów. Naprawdę nie wiem co powiedzieć. Jeszcze nie mogę uwierzyć w to co się stało. Że jesteśmy w półfinale.  Wierzyłam, że wszystko się może zdarzyć. Cały czas sobie powtarzałam, że należy się nam zwycięstwo. Że musimy wygrać. Wysoko zawiesiłyśmy Rosjankom poprzeczkę. Chyba każda z nas w to wierzyła skoro to się udało.
Dopiero około kolacji zdam sobie sprawę z powagi sytuacji. Na razie wiem tylko tyle, że wygrałyśmy. Teraz musimy ochłonąć i dobrze przygotować się do spotkania z Holenderkami. Już je znamy. Wiemy jak grają. Wiemy, że przegrałyśmy z nimi i dość znacząco. My za to z meczu na mecz gramy coraz lepiej.