Strona główna | Seniorki | Bertus Servaas: Trzymam kciuki za Polskę!

Bertus Servaas: Trzymam kciuki za Polskę!

 

Szykuje się wspaniały mecz w półfinale. Holenderki dochodząc do półfinału już osiągnęły wielki sukces, dlatego mam nadzieję, że to Polki będą górą. Trzymam kciuki za Biało-czerwone – mówi dla Polsat Sport prezes Vive Tauronu Kielce, Holender Bertus Servaas przed półfinałem MŚ Polska – Holandia.
  

2014.02.23 KIELCE PILKA RECZNA LIGA MISTRZOW 2013/2014 HANDBALL EHF MEN CHAMPIONS LEAGUE VIVE TARGI KIELCE - ORLEN WISLA PLOCK N/Z BERTUS SERVAAS FOTO LUKASZ LASKOWSKI / PRESSFOCUS

Pana firmowa wigilia pokrywa się z półfinałowym meczem MŚ Polska – Holandia.

Gdybym wcześniej wiedział, że moje rodaczki zagrają z Polkami, to naszą wigilię zorganizowalibyśmy w innym dniu (śmiech). Szykuje się wspaniały mecz w półfinale. Holenderki dochodząc do półfinału już osiągnęły wielki sukces, dlatego mam nadzieję, że to Polki będą dzisiaj górą.

 

Jednak będzie kibicował pan Polsce?

Tak, bo jeśli chodzi o dyscypliny sportowe z wyjątkiem piłki nożnej jestem w stu procentach Polakiem. Holenderki rozgrywają świetny turniej i to one są faworytkami. Dlatego ja kibicuje Polkom. Liczę na niespodziankę.

 

Jest Pan zaskoczony, że w półfinale mundialu zagra Polska z Holandią?

Na pewno jest to spora niespodzianka dla wszystkich. Jednak nie jest to jakaś wielka sensacja, bo reprezentacja Polski jest nieobliczalną drużyną. Wyszły z niezwykle mocnej grupy. To prawdziwe wojowniczki. Do tego atmosfera w biało-czerwonym zespole jest wspaniała. Jeśli chodzi o Holenderki, to w końcu zbieramy żniwa, bo szkolenie młodzieży w moim kraju stoi na bardzo wysokim poziomie.