Strona główna | EHF Euro 2016 | Sławomir Szmal: Wszyscy trzymamy kciuki za dziewczyny, wierzymy w ich awans do finału!

Sławomir Szmal: Wszyscy trzymamy kciuki za dziewczyny, wierzymy w ich awans do finału!

 

Reprezentacja Polski mężczyzn od poniedziałku przygotowuje się w Płocku do styczniowych finałów ME, które odbędą się w naszym kraju. Korzystając z przerw między treningami Biało-czerwoni wspólnie oglądają mecze swoich koleżanek z drużyny narodowej podczas MŚ w Danii. – Razem kibicujemy dziewczynom i trzymamy za nie kciuki, wierzymy w ich awans do finału! – podkreśla Sławomir Szmal. Kapitan kadry opowiada też o planach naszej reprezentacji przed startem Euro 2016, już 15 stycznia w swoim pierwszym meczu mistrzostw Starego Kontynentu Polacy zmierzą się w Krakowie z Serbami.

2015.01.20 KATAR QATAR AD DAUHA DOHA PILKA RECZNA 24 MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ MEZCZYZN W KATARZE 2015 MENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP QATAR MECZ POLSKA - ROSJA (POLAND - RUSSIAN FEDERATION) N/Z SLAWOMIR SZMAL RADOSC FOTO NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS

Wasze zgrupowanie trwa od czterech dni, przed wami jeszcze prawie miesiąc przygotowań do Euro, a w twoim głosie słychać już odrobinę zmęczenia?

To dlatego, że teraz bardzo ciężko pracujemy nie tylko nad taktyką, ale również nad przygotowaniem fizycznym, zresztą podobną pracę wykonywaliśmy przed rokiem, kiedy szykowaliśmy się do startu w MŚ w Katarze. Mamy nadzieję, że podobnie jak 12 miesięcy temu przyniesie ona znakomite efekty.

W Katarze wywalczyliście brąz, teraz przed szansą na zdobycie medalu MŚ stoją wasze koleżanki z reprezentacji Polski, czy znajdujecie czas żeby kibicować dziewczynom podczas ich meczów w Danii?

Oczywiście! Za pomocą rzutnika oglądaliśmy ich spotkania przeciw Węgierkom i Rosjankom, nie inaczej będzie w piątek i w niedzielę! Dziewczyny grają znakomicie i widać, że tworzą zgraną ekipę, jedna za druga pójdzie w ogień. Ze wszystkich sił trzymamy za nie kciuki i wierzymy w ich awans do finału!

Czy zwróciłeś szczególną uwagę na grę którejś z Polek, któraś szczególnie zaimponowała Ci umiejętnościami?

Tak było, ale nie chcę nikogo wyróżniać, liczy się przede wszystkim drużyna, nie da się samemu wygrać meczu w piłce ręcznej… Z racji pozycji na której występuję zwracam szczególną uwagę na bramkarki, zarówno Ania jak i Weronika zagrały świetne zawody w fazie pucharowej i chwała im za to, ale jeszcze raz podkreślę – nie byłoby to możliwe bez ogromnej pracy jaką w defensywie wykonał cały zespół.

Obóz treningowy  w Płocku skończycie przed Świętami Bożego Narodzenia, jak wyglądają plany reprezentacji Polski na następne dni?

W dniach 28-29 grudnia rozegramy we Wrocławiu turniej towarzyski, na który już teraz serdecznie zapraszam wszystkich kibiców, to będzie ostatnia szansa żeby przed startem Euro zobaczyć nas w akcji w Polsce! Następnie, już 2 stycznia, spotkamy się w Krakowie i rozpoczniemy ostatnią prostą przygotowań do turnieju, którą przerwiemy na okres pięciu dni, kiedy to udamy się do Hiszpanii na turniej towarzyski – nasz ostatni sprawdzian przed startem najważniejszej imprezy w historii polskiej piłki ręcznej!

rozmawiał Jan Korczak-Mleczko