Strona główna | EHF Euro 2016 | Konkurs wiedzy o EHF EURO 2016

Konkurs wiedzy o EHF EURO 2016

 

KONKURS

Sprawdź swoją wiedzę o Miastach-Gospodarzach EHF EURO 2016

Przed nami kolejny konkurs wiedzy o miastach, które w styczniu 2016 roku gościć będą uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016.

Nagrodą w konkursie jest zestaw gadżetów EHF EURO 2016. Laureatem konkursu zostanie osoba, które najszybciej odpowie poprawnie na wszystkie pytania.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@zprp.org.pl. Konkurs rozpoczyna się 19 grudnia o godz. 12.00. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

  1. W Krakowie podczas EHF EURO 2016 swoje spotkania będzie rozgrywać reprezentacja Polski mężczyzn. Biało-Czerwoni zmagania na mistrzostwach Europy zainaugurują 15 stycznia. Z kim wtedy zagrają?
  1. Turniej Christmas Cup we Wrocławiu będzie dla naszych szczypiornistów jednym z ostatnich sprawdzianów przed EHF EURO 2016. Kto oprócz Biało-Czerwonych wystąpią w Hali Stulecia na grudniowym turnieju?
  1. W maju 2015 roku reprezentacja Polski mężczyzn zmierzyła się w katowickim Spodku z Brazylią w ramach Turnieju Majowego. Był to ostatni mecz Biało-Czerwonych na Górnym Śląsku przed EHF EURO 2016. Jaki był wynik tego spotkania?
  1. Gdańsk, który jest jednym z czterech Miast Gospodarzy EHF EURO 2016, ma swego przedstawiciela w PGNiG Superlidze Kobiet. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk to aktualny beniaminek rozgrywek. Jedna z jego obecnych zawodniczek jest w składzie reprezentacji Polski kobiet, która w środę awansowała do półfinału Mistrzostw Świata 2015 w Danii. O kim mowa?
  1. Małopolska to jedno z największych województw w Polsce. Żyje tu ponad 3 miliony obywateli. Na terenie województwa znajduje się 11 parków krajobrazowych, 10 obszarów chronionego krajobrazu oraz blisko 90 rezerwatów przyrody. A ile parków narodowych istnieje w granicach Małopolski?
  1. Do EHF EURO 2016 w Polsce pozostał już niecały miesiąc. Mistrzostwa Europy to impreza cykliczna, która rozgrywana jest regularnie co dwa lata. Którą edycją zmagań najlepszych szczypiornistów Europy będzie turniej w Polsce?