Strona główna | Seniorki | Polkom dopisują humory

Polkom dopisują humory

 

W przeddzień meczu o brązowy medal mistrzostw świata polska reprezentacja zaliczyła godzinny trening w głównej arenie turnieju Jyske Bank Boxen w Herning. Humory naszym zawodniczkom dopisują.

2015.12.19 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 DZIEN PRZERWY TRENING N/Z TRENING FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Jak zapewnia lekarz kadry Wojciech Superat wszystkie reprezentantki w niedzielę będą gotowe do gry. Niektóre z nich są poobijane, trochę narzekają na mikrourazy, ale wręcz palą się do walki z Rumunią.

Zespół ze zrozumiałych względów jest niezadowolony z półfinałowej porażki z Holandią. To już jednak historia i trzeba koncentrować się na ostatnim wyzwaniu tegorocznych MŚ.

W sobotę przed południem drużyna Kima Rasmussena zaliczyła godzinny trening. Humory zawodniczkom dopisywały. Zajęcia polegały głównie na grze dwoma piłkami w futbol. Na prośbę duńskiego szkoleniowca dziennikarze nie odpytywali naszych reprezentantek. Do udzielania wywiadów zostali upoważnieni szef ekipy Zygfryd Kuchta, drugi trener Antoni Parecki i lekarz kadry Wojciech Superat.

Po obiedzie zaordynowany został odpoczynek. Wieczorem zespół czekają pierwsze przygotowania taktyczne pod drużynę z Rumunii. Następnego dnia, bezpośrednio po śniadaniu, zawodniczki poznają już konkretną strategię dotycząca rywala.