Strona główna | Seniorki | Nie chcemy powtórki

Nie chcemy powtórki

 

Jednogłośnie deklarują  nasze zawodniczki przed meczem o 3. miejsce mistrzostw świata.
Na drodze po wymarzony medal dziś o godz. 14:45 stanie zespół Rumunii. Dwa lata temu się nie udało. Do dwóch razy sztuka?

 

2015.12.14 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - WEGRY (POLAND - HUNGARY) N/Z RADOSC POLEK PO MECZU FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Nasza ekipa ma z czego czerpać energię przygotowując się do tak ważnego spotkania. Dwa lata temu to właśnie Biało-czerwone w 1/8 finału wyeliminowały Rumunię, rozpoczynając wspaniałe boje o czołową czwórkę turnieju, a potem o medal. Wtedy się nie udało. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w zeszłorocznych mistrzostwach Europy to Rumunki wygrały bezpośrednie spotkanie 24:19.

Trenerem naszych rywalek jest Szwed Tomas Ryde. Ten były oficer policji w marcu br. zastąpił legendę rumuńskiego handballa, Gheorghe Tadici.

2015.12.18 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLFINAL MISTRZOSTW SWIATA NORWEGIA - RUMUNIA (NORWAY - ROMANIA) N/Z CRISTINA NEAGU FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Cristina Neagu

Reprezentacja Rumunii, podobnie jak Polska, grę opiera na ośmiu, dziewięciu zawodniczkach. Tam nie ma zbyt wielu zmienniczek. Niewątpliwie motorem drużyny jest koleżanka klubowa Kingi Achruk z Buducnosti Podgorica, Cristina Neagu. Rumunka często bierze na siebie ciężar zdobywania bramek w trudnych momentach spotkań. Tak było np. w 1/4 finału, grając przeciw Danii (15 trafień). Wybrana do drużyny All Star EHF Euro 2014 zawodniczka w tegorocznym mundialu rzuciła 53 bramki. Zapewnia jej to miejsce lidera ex-aequo z Czarnogórką Jovanką Radicević. Na trzecim miejscu w tej klasyfikacji, z 48 trafieniami, jest Karolina Kudłacz-Gloc.

Znaczącą postacią Rumunek jest bramkarka Paula Ungureanu. Warto także zwrócić uwagę na prawoskrzydłową Adriana Nechitę. To właśnie jej rzut w dogrywce z Danią zapewnił awans do półfinału MŚ. W kolejnym występie – także potrzebna była dogrywka – Rumunki już nie sprostały Norweżkom.

Dłuższa gra Rumunek w turnieju może być jednym z elementów, na których można oprzeć wiarę w końcowy sukces Biało-czerwonych.