Strona główna | EHF Euro 2016 | Konkurs – Sprawdź swoją wiedzę o EHF EURO 2016

Konkurs – Sprawdź swoją wiedzę o EHF EURO 2016

 

KONKURS

Sprawdź swoją wiedzę o Miastach-Gospodarzach EHF EURO 2016

Przed nami kolejny konkurs wiedzy o miastach, które w styczniu 2016 roku gościć będą uczestników Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016.

Nagrodą w konkursie jest zestaw gadżetów EHF EURO 2016. Laureatem konkursu zostanie osoba, które najszybciej odpowie poprawnie na wszystkie pytania. Zwycięzca poinformowany zostanie drogą mailową.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@zprp.org.pl. Konkurs rozpoczyna się 29 grudnia o godz. 20.00.  Wcześniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

  1. W fazie wstępnej EHF EURO 2016 w Gdańsku rywalizować będzie reprezentacja Danii. To jeden z faworytów turniej i zarazem jedna z najbardziej utytułowanych ekip w Europie. Ile medali mistrzostw Europy mają na swoim koncie Duńczycy?
  1. W Katowicach podczas EHF EURO 2016 wystąpią cztery reprezentacje – Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia. Z którymi z tych drużyn polscy szczypiorniści grali na poprzednich mistrzostwach Europy w Danii?
  1. Kraków będzie głównym miastem EHF EURO 2016 w Polsce. W TAURON Arenie Kraków rozegrane zostaną półfinały i mecze o medale, tutaj też odbędą się spotkania fazy wstępnej i głównej. Ile spotkań EHF EURO 2016 łącznie odbędzie się w Krakowie?
  1. Na teren Małopolski, która jest Regionem Gospodarzem EHF EURO 2016, mieszka ponad 3 mln osób. Wymień trzy największe miasta tego województwa.
  1. Meczem z Ukrainą polscy szczypiorniści wrócili do Hali Stulecia po ponad sześciu latach przerwy. Poprzednio wystąpili we Wrocławiu w czerwcu 2009 roku. Kto był wówczas ich rywalem i jaki padł wtedy wynik?
  1. Turniej Christmas Cup we Wrocławiu jest przedostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed EHF EURO 2016. W styczniu Biało-Czerwoni wystąpią jeszcze w hiszpańskim Irun, gdzie rozegrają trzy mecze testowe. Wymień ich rywali.