Strona główna | EHF Euro 2016 | Kadra już w Krakowie. Ostatnia prosta przygotowań do Euro

Kadra już w Krakowie. Ostatnia prosta przygotowań do Euro

 

Reprezentacja Polski mężczyzn od niedzieli 3 stycznia przebywa w Krakowie, gdzie rozpoczęła kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy 2016 w Polsce. – Finalizujemy naszą drogę, którą wspólnie rozpoczęliśmy w 2012 roku – powiedział trener polskiej kadry, Michael Biegler.

GAT_1256

Biało-Czerwoni przyjechali do stolicy Małopolski w niedzielę rano. Przed południem kadrowicze odbyli trening na siłowni. – Do mistrzostw Europy musimy przygotować się jak najlepiej. Bardzo cieszę się, że ten okres możemy spędzić w Krakowie. Dzięki temu bardziej poczujemy się jak gospodarze tego turnieju – dodał opiekun reprezentacji.

Kadra rozpoczęła kolejny cykl przygotowań do Mistrzostw Europy 2016. Biało-Czerwoni pozostaną w Krakowie do 6 stycznia, kiedy to wyjadą na turniej w hiszpańskim Irun. – To będzie zdecydowanie trudniejszy sprawdzian niż turniej Christmas Cup we Wrocławiu. Rozegraliśmy tam trzy dobre połówki. Teraz spotkamy się z lepszymi zespołami – stwierdził trener Biegler.

W Irun Polacy zmierzą się ze Szwecją, Brazylią i Hiszpanią. Będą to ostatnie sprawdziany przed startem Mistrzostw Europy 2016. – Bardzo spokojnie podchodzę do tego turnieju. Nie chcę składać żadnych obietnic, że na pewno zdobędziemy medal. Dla kilku z nas, m.in. dla mnie, będą to ostatnie mistrzostwa. Dlatego też bardzo chcę zagrać je jak najlepiej. Będziemy podchodzić do każdego meczu po kolei. Zaczynamy z Serbią i to jest dla nas najważniejsze spotkanie – powiedział kapitan polskiej kadry, Sławomir Szmal.

Biało-Czerwoni w trakcie turnieju będą mogli liczyć na ogromne wsparcie polskich kibiców. – To co działo się z biletami było istną wariacją, fani z pewnością dopiszą i będą dla nas dodatkową motywacją. Jesteśmy mieszanką doświadczenia z młodością. Tak jak Sławek nie chcę składać żadnych obietnic. Będziemy się rozkręcać z meczu na mecz – stwierdził Kamil Syprzak.

Polacy trenują w Krakowie niemal w pełnym składzie. Indywidualnie trenują Mariusz Jurkiewicz, Bartosz Jurecki i Andrzej Rojewski. Tego ostatniego czekają wkrótce badania w Warszawie. Drobne problemy z kolanem zgłosił Michał Jurecki, ale nie jest to groźny uraz. Kontuzję oka ma z kolei Rafał Przybylski.

Reprezentacja powróci z Hiszpanii do stolicy Małopolski 13 stycznia i będzie tu stacjonować już do startu Mistrzostw Europy 2016. Pierwszy mecz turnieju Polacy rozegrają 15 stycznia. Ich rywalami w pierwszej fazie mistrzostw będą Serbowie, Macedończycy i Francuzi.