Strona główna | EHF Euro 2016 | Zaprezentowano medale EHF EURO Polska 2016

Zaprezentowano medale EHF EURO Polska 2016

 

Podczas konferencji prasowej inaugurującej zgrupowanie Reprezentacji Polski w Krakowie, zaprezentowane zostały medale Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Złote, srebrne oraz brązowe krążki 31 stycznia odbiorą trzy najlepsze drużyny na Starym Kontynencie.

_DSC0438

Medale bezpośrednio nawiązują do symboliki EHF EURO 2016. Na awersie umieszczony został logotyp turnieju odwołujący się do najbardziej naturalnego elementu piłki ręcznej – dłoni, który w połączeniu z nieregularnym kształtem medalu symbolizuje najlepsze cechy tej dyscypliny – dynamizm, sportową energię, walkę oraz wielkie emocje. Na rewersie znajduje się mapa Polski, na której widnieją Miasta Gospodarze EHF EURO 2016 – Kraków, Katowice, Wrocław i Gdańsk oraz Województwo Małopolskie.

_DSC0443

Medale mają średnicę 8 cm i ważą 250 gramów. Krążki dla mistrzów Europy pokryte zostały galwanicznym 24-karatowym złotem, dla finalistów powleczone są srebrem Ag999, natomiast brązowe wykonano z tombaku patynowanego.

Medale zostały zaprojektowane przez Artura Gosiewskiego, który jest również twórcą całej identyfikacji mistrzostw. Ich producentem jest instytucja o 250-letniej tradycji, Mennica Polska, której wyroby wyróżniają się doskonałą precyzją, dbałością o każdy detal i jakością wykonania.