Strona główna | Europejskie Puchary | PZP: Nieudany początek mistrzyń Polski

PZP: Nieudany początek mistrzyń Polski

 

Wyjazdowe spotkanie MKS-u Selgros Lublin w ramach 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów zakończyło się porażką mistrzyń Polski, 22:28. Rewanż już 16 stycznia w Lublinie.

Spotkanie w Norwegii miało być dla zespołu Sabiny Włodek powrotem na dobrą ścieżkę w europejskich pucharach. Po nieudanej przygodzie z Ligą Mistrzyń, lublinianki pragnęły zwyciężyć i przystąpić do rewanżu z korzystnym rezultatem. Niestety w składzie MKS-u zabrakło Kristiny Repelewskiej, Jessici Quintino oraz Honoraty Syncerz. W protokole znalazły się za to Kamila Skrzyniarz oraz Joanna Drabik, ale ostatecznie nie pojawiły się na parkiecie.

Początek był dość obiecujący, bowiem obie drużyny prowadziły wyrównaną grę, choć na minimalnym prowadzeniu pozostawały przyjezdne. Po stronie gospodyń z bardzo dobrej strony prezentowała się Vilde Jonassen, która w całym spotkaniu zdobyła aż osiem bramek. Dzięki jej postawie zawodniczki Vipers schodziły do szatni z przewagą dwóch trafień.

Polki stały więc przed zadaniem odrobienia strat i musiały narzucić własne warunki. MKS potrzebował dziesięciu minut, by doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie. Decydujący okazał się być jednak ostatni kwadrans, w którym mistrzyniom Polski zabrakło sił. Dorobku Jonassen pozazdrościła Karin Weigelt, autorka siedmiu bramek. Jej zasługą byłą rosnąca przewaga Norweżek i końcowe zwycięstwo gospodyń, dające przed sobotnim rewanżem sześć bramek zaliczki.

Vipers Kristiansand – MKS Selgros Lublin 28:22 (15:13)