Strona główna | EHF Euro 2016 | Let’s feel the emotions! Poczujmy emocje!

Let’s feel the emotions! Poczujmy emocje!

 

To bardzo ważny moment nie tylko dla piłki ręcznej, ale i dla polskiego sportu w ogóle. Przed nami wspaniała możliwość oglądania widowisk sportowych na najwyższym poziomie. Specjalne podziękowania kieruję dla Miast-Gospodarzy EURO, szczególne uznanie należy się miastu Kraków, gdzie jutro zaczynamy mistrzostwa Europy. Życzę wszystkim wielkich emocji i niezapomnianych wrażeń – powiedział na konferencji prasowej zorganizowanej w Krakowie, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki.

_DSC1455

Rodzima federacja zorganizowała podobne spotkania z dziennikarzami inaugurujące mistrzostwa o jednakowej porze – godz.12.30 – we wszystkich czterech Miastach-Gospodarzach mistrzostw – także Katowicach, Wrocławiu i w Gdańsku. Naturalnie w  stolicy Małopolski gościli najwyżsi rangą działacze europejskiej federacji handballu (EHF), z jej prezydentem Jeanem Brihault, sekretarzem generalnym Michaelem Widererem, szefem mediów J.J.Rowlandem, a także prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim, marszałkiem województwa małopolskiego Jackiem Krupą oraz dyrektorem krakowskiego Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztofem Kowalem.

– Mam wielką przyjemność ponownie odwiedzić Kraków – mówił prezydent Brihault. – Polska piłka ręczna ma wspaniałe tradycje, rozwija się w niesamowitym tempie osiągając coraz lepszy poziom, dlatego jestem przekonany, że będzie to jeden z najlepiej zorganizowanych turniejów w historii mistrzostw Europy. Zresztą mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy mistrzostwa świata w siatkówce pokazały, że wielkie sportowe wydarzenia Polska organizuje na światowym poziomie. Jestem też pewien, że sportowo będzie to turniej na najwyższym światowym poziomie, ponieważ szesnastu uczestników finałowego turnieju, to prawdopodobnie szesnaście najlepszych zespołów globu. Chciałby podziękować polskiemu związkowi za wysiłek włożony w dobrą organizację i życzyć wszystkim dobrych widowisk i wielkich emocji i wrażeń.

_DSC1546

Tauron Arena Kraków będzie główną halą turnieju. Mówił o tym Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, który podkreślił, że w obiekcie zostanie rozegranych aż dziewiętnaście meczów. – Tu będzie grała reprezentacja Polski. Tu także zaplanowano ceremonię otwarcia i zamknięcia mistrzostw – podkreślił.

Prezydent Miasta Krakowa poinformował, że Tauron Arena Kraków funkcjonuje od półtora roku. W tym czasie pół miliona osób bawiło się na imprezach kulturalnych i sportowych.  Miasto dla gości w trakcie imprezy przygotowało szereg udogodnień np. transport miejski będzie bezpłatny. Wystarczy być posiadaczem biletu na mecz EHF EURO 2016. – Życzę wielu sportowych emocji. W czasie wolnym zapraszam do zwiedzania naszych zabytków. Chciałbym, aby osoby, które pierwszy raz do nas przyjadą, aby za jakiś czas ponownie odwiedziły Kraków – powiedział Prezydent Majchrowski.

_DSC1581

Do odwiedzin wyjątkowych miejsc zachęcał także Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.  Szczególnie polecił kopalnię soli w Wieliczce i przepiękne Tatry. – Zarząd województwa małopolskiego w roku 2012 wyraził wielką radość, że może wesprzeć tak wielką imprezę. Przy tej okazji nie zapominamy o najmłodszych. Zorganizowaliśmy szereg turniejów z udziałem dzieci popularyzując piłkę ręczną – zauważył marszałek Krupa.

Na końcu spotkania głos zabrał szef Komitetu Organizacyjnego Marcin Herra. – Zapowiada się niezwykle podniosła atmosfera i wielkie emocje. Pierwszego dnia turnieju w Krakowie na trybunach zasiądzie 15 tys. widzów. Na pierwsze mecze w Gdańsku i Wrocławiu nie ma już biletów, a w Katowicach sprzedaż sięga 92 procent. Na turniej akredytowała się rekordowa liczba dziennikarzy, wynosząca 1243 osoby. Zgodnie z hasłem mistrzostw” Feel the emotions” („Poczuj emocje”) – powiedział Herra, zachęcając również do odwiedzenia fanzon, które będą czynne w każdym Mieście-Gospodarzu w trakcie trwania turnieju.