Strona główna | Handball Polska | Ukazał się 103 nr magazynu Handball Polska

Ukazał się 103 nr magazynu Handball Polska

 

Ukazał się nr 103 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci sklepach Tabak oraz w punktach Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są trzy szaliki z zestawami gadżetów Men’s EHF EURO 2016.
HP_103_1

W najnowszym numerze zdecydowanie zachęcamy do lektury materiałów dedykowanych reprezentacji Polski. Podsumowujemy występ drużyny Kima Rasmussena w mistrzostwach świata w Danii. Białoczerwone drugi raz z rzędu walczyły o brązowy medal, ale ostatecznie zostały sklasyfikowane na 4. miejscu. Polki osiągnęły jeden z celów. W marcu zagrają, w Rosji, w olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym. Droga do Rio de Janeiro stoi otworem. W przypadku powodzenia byłby to debiut naszych pań w imprezie tej rangi. Prezydent EHF Jean Brihault, w wywiadzie udzielonym naszemu miesięcznikowi, przyznał, że „dobrze ogląda się mecze Polek”.

A propos czwartego miejsca. To jak wiadomo najlepsza pozycja z dotychczasowych wywalczonych przez męską reprezentacją Polski w historii występów w mistrzostwach Europy. Sześć lat temu było naprawdę blisko. W Austrii brązowy medal Biało-czerwonym sprzed nosa sprzątnęli Islandczycy. Czas skończyć z syndromem czwartego miejsca. Kiedy tego dokonać, jak nie we własnej hali?

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem mistrzostw Europy w kategorii seniorów. Pokolenia zawodników wprost marzyły o takiej sytuacji. Trener Michael Biegler i jego podopieczni podkreślają mobilizację. Zapowiadają walkę w każdym meczu do samego końca. Na naszych łamach przedstawiamy też grupowych rywali Biało-czerwonych, czyli Serbię, Macedonię i Francję. Dla kolekcjonerów plakatów mamy ten, który właśnie prezentuje męską reprezentację Polski.
Zespół narodowy zagra w ME oznacza to, że w rozgrywkach ligowych nastąpiła przerwa. Opisujemy aktualny stan rywalizacji w PGNiG Superlidze. Okazuje się, że przepaść między medalistami wciąż rośnie, a dwa kluby stanęły na krawędzi upadku.

W części historycznej prezentujemy sylwetkę jednego z najlepszych zawodników naszego szczypiorniaka. Krótkie życie „Fredka” Kałuzińskiego, chłopaka z Nowej Huty może być dla wielu wzorem.
To oczywiście nie wszystkie artykuły, które składają się na nr 103 naszego magazynu. Zapraszamy do lektury.