Strona główna | EHF Euro 2016 | Panowie, wygrajcie ten turniej! – czyli skarb kibica Euro 2016

Panowie, wygrajcie ten turniej! – czyli skarb kibica Euro 2016

 

Panowie, wygrajcie ten turniej! Wszystko o EURO 2016 piłkarzy ręcznych!

Skarb Kibica mistrzostw Europy w piłce ręcznej – Polska 2016 z “Przeglądem Sportowym”! Już w dzisiaj w Twoim kiosku!

skarbkibica

Mówisz: piłka ręczna, myślisz: emocje, horrory i napięcie do ostatnich sekund. Chyba żadna inna dyscyplina nie wyzwala takiej dawki adrenaliny u kibiców, jak właśnie handball. Zwłaszcza ten w najlepszym wydaniu, zwłaszcza z udziałem Polaków, którzy od dawna biją się o najwyższe zaszczyty w świecie szczypiorniaka.

Fani tego sportu wiedzą, że biało-czerwoni jak zwykle zapewnią im fantastyczne widowisko i nic dziwnego, że bilety na mecze w 15-tysięcznej Tauron Arenie Kraków rozchodziły się szybciej niż wejściówki na koncerty gwiazd muzyki pop.

To już kolejna wielka impreza w naszym kraju. Piłka ręczna wreszcie dołącza do innych gier zespołowych, które gościły już najlepszych sportowców z Europy czy nawet świata – piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Trochę mi tylko szkoda tych, dzięki którym w ogóle pojawiła się szansa organizacji takiego turnieju, a którzy z racji wieku nie mogą wystąpić w tym święcie szczypiorniaka.

Myślę o zawodnikach starej ekipy Bogdana Wenty, którzy rozsławili na świecie polski handball. Marcin Lijewski, Mariusz Jurasik czy Damian Wleklak mogą pewnie żałować, że urodzili się o parę lat za wcześnie. Z drugiej strony – mają pełne prawo czuć, że jest to także ich turniej. Oni też już nie mogą się doczekać pierwszych emocji, też z wypiekami na twarzach będą oceniać szanse, komentować wydarzenia i zagryzając palce, śledzić przebieg twardej jak zawsze walki głównie w Krakowie, ale też we Wrocławiu, w Katowicach i Gdańsku.

Jednak mistrzostwa Europy to nie tylko dwa tygodnie walki o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. To także wstępne eliminacje do dwóch (a dla ekip jeszcze niepewnych miejsca w olimpijskich kwalifikacjach – nawet trzech) turniejów. Przecież trzy zespoły już w Polsce zapewnią sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata we Francji, mistrz (lub wicemistrz za Francją) wywalczy miejsce w igrzyskach w Rio de Janeiro, a do wzięcia są jeszcze dwa miejsca w olimpijskich kwalifikacjach, które odbędą się w kwietniu.

Udział w nich Polacy mają już pewny, ale panowie, czyż nie byłoby wam miło zrobić sobie wolne w kwietniu i czerwcu? Zamiast walczyć w pocie czoła o igrzyska i mistrzostwa świata, nie lepiej byłoby rozegrać sparingi z innymi mocarzami, którzy też będą mieli z głowy wszelkie kwalifikacje? Wystarczy tylko wygrać ten piękny turniej, który już za chwilę rozpoczniecie w Krakowie. Dacie radę? Ja wierzę, że dacie!

W Skarbie Kibica mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn – Polska 2016:

– sylwetki biało-czerwonych

– rywale bez tajemnic

– składy

– terminarz

– statystyki

– plakat reprezentacji Polski

Cena “Przeglądu Sportowego” ze Skarbem Kibica ME piłkarzy ręcznych to 5,50 zł.