Strona główna | EHF Euro 2016 | Michał Jurecki: Cieszymy się z wygranej, bo zeszło z nas ciśnienie

Michał Jurecki: Cieszymy się z wygranej, bo zeszło z nas ciśnienie

 

– Takie turnieje zaczyna się niezwykle ciężko. Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w ataku. Gorzej było w obronie – powiedział na konferencji po meczu Polska – Serbia selekcjoner Biało-Czerwonych, Michael Biegler. Przeczytaj komentarze trenerów obu zespołów oraz Michała Jureckiego i Petara Nenadicia.

_DSC2727

Michael Biegler, trener reprezentacji Polski: Spodziewałem się trudnego meczu, bo mierzyliśmy się z trudnym rywalem. Dziękuję bardzo kibicom, którzy pomogli nam w ciężkich dla nas momentach. Takie turnieje zaczyna się niezwykle ciężko. Jestem bardzo zadowolony z naszej gry w ataku, chociaż przestrzeliliśmy też wiele rzutów w sytuacjach jeden na jeden. Zdecydowanie musimy poprawić naszą grę w obronie. To był zacięty i wyrównany mecz. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, ale teraz będziemy mieć szansę poprawy. Czekamy na następne spotkanie.

Michał Jurecki, MVP reprezentacji Polski: Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, bo zeszło z nas ciśnienie. Pierwsze mecze zawsze są trudne, tym bardziej że oczekiwania były ogromne. Każdy przeżywał ten mecz na swój sposób, co widać było na boisku. Nie graliśmy dobrze w obronie i to dzisiaj była nasza bolączka. Mam nadzieję, że już w niedzielę poprawimy ten aspekt. Dziękuję bardzo kibicom za wsparcie przez całe sześćdziesiąt minut. Życzę rywalom wszystkiego najbliższego.

Dejan Perić, trener reprezentacji Serbii: Gratulacje dla Polski za zwycięstwo. Graliśmy przeciwko gospodarzom i trybunom. Mimo tego walczyliśmy o wygraną. Mieliśmy swoje szanse, bardzo dobrze prezentowaliśmy się zwłaszcza w ataku, ale nie osiągnęliśmy celu. Gorzej wypadliśmy w obronie, w niej nie graliśmy tak jak chcieliśmy. To i indywidualne umiejętności polskich graczy zadecydowały o naszej porażce.

Petar Nenadić, MVP reprezentacji Serbii: Gratulacje dla Polaków. Zawsze to fatalne uczucie przegrać w ostatnich minutach. Nikt nie oczekiwał od nas, że będziemy grać tak dobrze, bo mamy młody zespół. My jednak wierzyliśmy w sukces. Jestem dumny z drużyny, bo w mojej ocenie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach pech nie będzie się nas już trzymał.

_DSC2706