Strona główna | EHF Euro 2016 | EHF EURO Polska 2016 na ustach całego świata!

EHF EURO Polska 2016 na ustach całego świata!

 

Ponad 34 tys. kibiców, 209 zdobytych bramek, wypełnione strefy kibica i wielkie sportowe emocje – za nami pierwszy dzień EHF EURO 2016. Po Krakowie i Katowicach, dziś przyszła pora na kolejne cztery spotkania we Wrocławiu i Gdańsku. 

– Wiedzieliśmy, że czas przygotowań przepracowaliśmy bardzo mocno. Cieszymy się z pierwszych, pozytywnych opinii. Nie popadamy jednak w euforię. Stale analizujemy co możemy usprawnić. Wczorajszy dzień pod względem organizacyjnym, atmosfera w Katowicach i Krakowie, wspaniały doping w strefach kibiców i wielu kibiców w miastach gospodarzach potwierdzają, że czekają nas emocjonujące ponad dwa tygodnie – mówi Marcin Herra, szef komitetu organizacyjnego EHF Euro 2016.

EHF EURO 2016 to znacznie więcej niż wydarzenie sportowe. To również olbrzymie przedsięwzięcie w wymiarze organizacyjnym i społecznym. To szansa na potwierdzenie faktu, że Polska może być wzorem dla innych państw w zakresie organizowania dużych wydarzeń sportowych. Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej to potężna operacja logistyczna prowadzona jednocześnie w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Gdańsku. W obsługę ponad 1200 dziennikarzy z całego świata, tysięcy gości i kibiców, poza zespołem 100 osób pracującym z ramienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w organizację turnieju zaangażowanych jest kilka tysięcy osób. Począwszy od właściwego wykorzystania istniejącej infrastruktury i stworzenia nowej, poprzez bezpieczeństwo, kończąc na organizacji stref VIP, medialnych, punktów gastronomicznych, czy też koordynacji przylotów i przejazdów drużyn.

Pierwszego dnia EHF EURO 2016 w TAURON Arena Kraków i katowickim Spodku z trybun mecze obejrzało ponad 34 tys. kibiców. Na trybunach podczas meczu Polaków nie zabrakło m.in Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

2016.01.15 Krakow Cracow Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Grupa A Polska - Serbia N/Z Andrzej Krasnicki Andrzej Duda Prezydent Polski Foto Norbert Barczyk / Pressfocus 2016.01.15 Krakow Cracow Handball EHF Mens Euro Poland 2016 Poland - Serbia N/Z Andrzej Krasnicki Andrzej Duda Prezydent Polski Foto Norbert Barczyk / Pressfocus

Dziś w ERGO ARENA w Gdańsku Węgry zmierzą się z Czarnogórą, a Rosja z Danią. We wrocławskiej Hali Stulecia Hiszpania zagra z Niemcami, a Szwecja ze Słowenią.

Feel the Emotions!