Strona główna | Europejskie Puchary | Challenge Cup: Start Elbląg w ćwierćfinale

Challenge Cup: Start Elbląg w ćwierćfinale

 

Zespół Andrzeja Niewrzawy po raz drugi pokonał Słowenki i przypieczętował swój awans do ćwierćfinału Challenge Cup. Polki wygrały w dwumeczu różnicą dziesięciu bramek.

28.10.2015 LUBIN PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL PGNIG SUPERLIGA WOMEN SEASON 2015/2016 METRACO ZAGLEBIE LUBIN - EKS START ELBLAG N/Z RADOSC START FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Przed rewanżowym spotkaniem na Słowenii bliżej dalszej fazy pucharu był Start, który miał sześć bramek zaliczki. Aby powrócić do kraju w dobrych humorach Polki musiały już od początku narzucić własne warunki, by nie dać gospodyniom nawet najmniejszych nadziei. Kibice nie byli rozpieszczani dużą ilością bramek, a inicjatywę miały elblążanki.

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy radziły sobie z presją, a w drugiej połowie potwierdziły swoją dominację, w pewnym momencie prowadząc nawet ośmioma bramkami. Nikt w hali nie miał już wątpliwości, że tego dnia zakończy się europejska przygoda słoweńskiej drużyny. Kontrola nad wydarzeniami pozwoliła Polkom utrzymać przewagę i cieszyć się z awansu do ćwierćfinału Challenge Cup.

ZRK Mlinotest Ajdovscina – Start Elbląg 22:26 (7:11)

Pierwszy mecz: 28:22 dla Startu.
W dwumeczu: 54:44 dla Startu.
Awans: Start Elbląg.

Fot. PRESS FOCUS