Strona główna | Seniorzy | Michael Biegler: Rozegraliśmy świetny mecz

Michael Biegler: Rozegraliśmy świetny mecz

 

– Jestem zadowolony, że awansowaliśmy do kolejnej rundy z czterema punktami. Cieszę się też, że mamy trochę wolnego przed następnymi spotkaniami. Dzięki temu będziemy mogli się zregenerować i odpowiednio przygotować – powiedział po meczu z reprezentacją Francji trener Biało-Czerwonych, Michael Biegler. Polska pokonała Francję 31:25 (15:12).

2016.01.19 Krakow Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Grupa A Francja - Polska N/Z Michael Biegler (trener, Head coach) Radosc  Foto. Tomasz Folta / Pressfocus 2016.01.19 Cracow Handball EHF Euro Poland 2016 Group A France - Poland

Michael Biegler, trener reprezentacji Polski: Pierwsze dwa mecze były dla nas ciężkie. Zespół zmierzał jednak w dobrym kierunku i wygrywaliśmy. Nie graliśmy jednak tak jak powinniśmy w kilku aspektach gry, dlatego też uważałem, że możemy wygrać spotkanie z Francją, ale nie musimy. Rozegraliśmy jednak świetny mecz. Graliśmy fantastycznie w obronie, doskonale wyprowadzaliśmy kontrataki. Początek meczu był po prostu świetny. Przed przerwą mecz stał się jednak bardziej wyrównany, rywale zaczęli gonić wynik. W ataku każdy spisywał się jednak tak, jak powinien, graliśmy to, co chcieliśmy i to, co powinniśmy. Jestem zadowolony, że awansowaliśmy do kolejnej rundy z czterema punktami. Cieszę się też, że mamy trochę wolnego przed następnymi spotkaniami. Dzięki temu będziemy mogli się zregenerować i odpowiednio przygotować. Powiedziałem przed startem Euro, że na każdym rywalu będziemy się skupiać po kolei. Uważam, że Sławek bardzo dobrze powiedział, że o meczu z Francją musimy jak najszybciej zapomnieć, by w jak najlepszy sposób przygotować się do starcia z Norwegią. To fantastyczne zwycięstwo, ale odnieśliśmy je w fazie grupowej. Droga do półfinału biegnie przez trzy następne bardzo trudne spotkania przeciwko wymagającym rywalom.

Sławomir Szmal, kapitan i bramkarz reprezentacji Polski: Przed dzisiejszym meczem dowiedziałem się, że nie wygraliśmy z Francją od ponad dwudziestu lat. W przeciągu całej mojej kariery reprezentacyjnej, która nie trwa może aż tyle, nigdy nie pokonaliśmy tego zespołu. To były pierwsze słowa, jakie skierowałem do moich kolegów po meczu. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Powoli już jednak o nim zapominamy. Musimy się przygotować do kolejnego meczu w następnej fazie i myślę, że jeśli zagramy tak jak dzisiaj, to będzie dobrze.

Claude Onesta, trener reprezentacji Francji: Nie przegraliśmy dlatego, że zagraliśmy słabo, ale dlatego, że to Polacy zagrali tak dobrze. Gratulacje dla nich. Byli lepsi w ataku, obronie, lepiej prezentowali się fizycznie. Szmal był bardzo dobry. Po słabym początku nie mogliśmy wrócić do gry. Nie byliśmy w stanie grać na niezbędny dla zwycięstwa poziomie. Jutro zaczynamy jednak pracę, by osiągnąć ten poziom. Mam nadzieję, że zagramy jeszcze drugi mecz z Polska na zakończenie turnieju i zagramy w nim lepiej.

Luc Abalo, skrzydłowy reprezentacji Francji: Polacy byli od nas lepsi w każdym elemencie gry i dlatego zasłużenie wygrali.