Strona główna | EHF Euro 2016 | EHF EURO 2016 – za nami rekordowa faza wstępna

EHF EURO 2016 – za nami rekordowa faza wstępna

 

Blisko 200 000 kibiców obejrzało z trybun czterech hal fazę wstępną Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Jeszcze nigdy w historii pierwsza runda nie przyciągnęła tylu fanów. W walce o medale pozostało dwanaście drużyn. Dziś w Krakowie rozpoczyna się Faza Główna Mistrzostw Europy.

_DSC4795

TAURON Arena Kraków, Spodek, Hala Stulecia i ERGO ARENA. W tych halach w ciągu pierwszych sześciu dni turnieju rozegrano 24 spotkania. Padło w nich ponad 1300 goli. W meczach nie brakowało emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i walki o zwycięstwo do ostatniej sekundy. Faworyci nie zawiedli, nie zabrakło jednak również niespodzianek. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku każdy mecz oglądają tysiące kibiców (średnia widownia to 8000) i, co ważne, nie tylko te z udziałem gospodarzy. W Gdańsku średnio na trybunach zasiadało 7000 fanów piłki ręcznej, natomiast w Katowicach 6600. We Wrocławiu regułą jest, że spotkania ogląda komplet 6500 fanów. Wypełniona po brzegi jest również TAURON Arena Kraków, w której gra gospodarz turnieju. Najwięcej, niespełna 15 000, obejrzało mecz Polska – Francja. Łącznie, na wszystkich meczach, frekwencja wyniosła blisko 200 000 osób. To ponad dwa razy więcej niż cztery lata temu w Serbii i 40% więcej niż przed dwoma laty w Danii. Wśród fanów nie brakuje gości z zagranicy. Najliczniejsze grupy to: Norwegowie, Niemcy, Szwedzi, Hiszpanie, Duńczycy, Słoweńcy oraz Macedończycy. Z zagranicy do Polski przyjechało blisko 20 000 kibiców, a liczba z każdym dniem rośnie.

– Chciałbym podziękować za dotychczasową pracę Marcinowi Herra i jego zespołowi. Szczególne słowa podziękowania należą się wolontariuszom, których widać we wszystkich strefach. Atmosfera mistrzostw jest wspaniała – zaznaczył prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Jean Brihault podczas konferencji prasowej podsumowującej rundę wstępną turnieju.

_DSC4790

Wtórował mu wiceprezydent EHF Arne Elovsson, który przyznał, że spotkania pierwszej fazy stały na wysokim poziomie, a w kilku rywalizacja o zwycięstwo toczyła się aż do 55-57 minuty.

Mistrzostwa Europy to nie tylko sport. To także obsługa kibiców, współpraca z mediami, zapewnianie bezpieczeństwa, obsługa gości VIP, koordynacja przyjazdów i przelotów drużyn, oraz zapewnienie bazy noclegowej. EHF Euro 2016 to także jakość. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród kibiców w Krakowie, 93% gości ocenia organizację turnieju pozytywnie, bardzo dobrze lub znakomicie. Pytaliśmy między innymi o ogólną atmosferę, wystrój hali, komfort wejścia, dojazd do obiektu, doping, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie wolontariuszy i stewardów oraz o emocje sportowe. W siedmiostopniowej skali, gdzie jeden oznacza zdecydowanie negatywną, a 7 zdecydowanie pozytywną ocenę, średnia wyniosła 6,4. W trakcie badania uzyskaliśmy blisko 4000 tysiące opinii.

Rekordy popularności ustanawiają również PGNiG Obrót Detaliczny – Oficjalne Strefy Kibica w miastach gospodarzach. W Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku odwiedziło je już ponad 45 tys. fanów piłki ręcznej, którzy na ekranie o wielkości piętnastu metrów kwadratowych mają okazję oglądać mecze EHF EURO 2016. W każdej ze stref czeka na kibiców wiele atrakcji od strefy dla najmłodszych, przez konkursy, koncerty po występy Ambasadora EURO 2016 Marcina Dańca.

_DSC4855

EHF Euro 2016 to także wydarzenie medialne transmitowane do ponad 175 krajów – w tym do USA, Argentyny, Brazylii i Meksyku. Tylko w Polsce, mecze reprezentacji Polski, przed telewizorami obejrzało już 17 mln ludzi. Podczas turnieju pracuje 1200 akredytowanych dziennikarzy z całego świata.

Kibice nadal mają szansę na to, by zobaczyć zmagania najlepszych szczypiornistów na żywo. Trzeba się jednak spieszyć. We Wrocławiu sprzedano około 85% biletów na wszystkie mecze drugiej rundy. W Krakowie wejściówki są praktycznie wyprzedane. W dni meczowe w sprzedaży mogą się jednak pojawić pojedyncze bilety, pochodzące ze zwrotów. Dlatego sugerujemy kibicom śledzenie oficjalnych kanałów sprzedaży. Ostatnie wejściówki są do kupienia na www.ebilet.pl oraz w kasach TAURON Areny.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej frekwencji kibiców. Nie tylko dotyczy to Krakowa, ale także pozostałych miast-gospodarzy, czyli Gdańska, Katowic i Wrocławia – powiedział szef Komitetu Organizacyjnego EHF EURO 2016 Marcin Herra.

Tak pozytywny start Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 z pewnością nie byłby możliwy, gdyby nie doskonale układająca się współpraca komitetu organizacyjnego z miastami gospodarzami – Krakowem, Wrocławiem, Katowicami i Gdańskiem. Dziś oczy wszystkich są już zwrócone na pierwsze dwa miasta, w których rozpoczyna się kolejna faza turnieju.