Strona główna | EHF Euro 2016 | EHF EURO 2016: Dziennikarze zwiedzali Wrocław

EHF EURO 2016: Dziennikarze zwiedzali Wrocław

 

Dziennikarze akredytowani na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 wybrali się na wycieczkę po historycznej części Wrocławia. Była to kolejna wyprawa przygotowana przez organizatorów EHF EURO 2016 specjalnie z myślą o zagranicznych gościach, którzy od dwóch tygodni przebywają w stolicy Dolnego Śląska.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zwiedzanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Nie ma lepszej okazji do poznania historii miasta, niż spacer jego ulicami z profesjonalnym przewodnikiem. Przedstawiciele mediów z Niemiec, Węgier, Hiszpanii i Polski przeszli się po odrzańskiej wyspie Słodowej, odwiedzili katedrę, ratusz, urokliwą Dzielnicę Czterech Wyznań oraz Uniwersytet Wrocławski, gdzie mieli możliwość zwiedzenia późnobarokowej Auli Leopoldina oraz Oratorium Marianum. – „Nie spodziewałem się, że to takie piękne miasto. Zwłaszcza uniwersytet wywarł na mnie ogromne wrażenie. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych historii, o których jeszcze nie słyszałem” – podsumował wycieczkę jeden z węgierskich dziennikarzy.

Spacer zakończył się wypatrywaniem i liczeniem krasnali na wrocławskim rynku. Dziennikarzy najbardziej zaskoczył fakt, że na ulicach Europejskiej Stolicy Kultury, tych bajkowych stworków jest ponad dwieście pięćdziesiąt. Kolejnym etapem, a może i punktem kulminacyjnym wyprawy było poznawanie Polski od kuchni. Obiad składający się z tradycyjnych polskich dań podbił serca zwłaszcza niemieckich dziennikarzy. Żurek, bigos, chleb ze smalcem, ziemniaki z okrasą, a także regionalne, dolnośląskie piwo było doskonałym uwieńczeniem aktywnie spędzonego dnia. – „Wrocław jest bardzo interesujący. Jego historia jest bogata i bardzo się cieszę, że wziąłem udział w tej wycieczce. Najbardziej urzekła mnie bożonarodzeniowa zabawkowa szopka w jednym z kościołów na Wyspie Piaskowej, ze wszystkimi jej kolorowymi elementami” – stwierdzili zgodnie goście zza naszej zachodniej granicy. – „Świetnie jest móc usłyszeć o historii miasta, w którym pracujemy i zobaczyć te wszystkie budowle z wielu różnych epok. Mogę sobie tylko spróbować wyobrazić jak wspaniale wyglądał Wrocław 80 lat temu. Zdecydowanie chcę tutaj wrócić latem, zobaczyć kwitnące miasto i odnaleźć wszystkie krasnale” – dodała niemiecka dziennikarka, na co dzień mieszkająca w Genewie.