Strona główna | EHF Euro 2016 | Francuscy dziennikarze Mistrzami Europy w Piłce Ręcznej

Francuscy dziennikarze Mistrzami Europy w Piłce Ręcznej

 

Dziennikarze z Francji wygrali turniej zorganizowany w ramach odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Impreza odbyła się w TAURON Arenie Kraków w ramach Media Day. Polacy, gospodarze turnieju, byli bardzo gościnni, przegrali oba spotkania i zajęli czwarte miejsce.

Akredytowani na EHF EURO 2016 dziennikarze rozegrali turniej, którego stawką był tytuł Mistrza Europy. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły. W półfinałach Francja zagrała z Niemcami a Polska zmierzyła się z Drużyną Europy. Zwycięzcy, czyli Francuzi i Europejczycy, zagrali w finale, natomiast Polacy z Niemcami walczyli o trzeci miejsce. W meczu o tytuł bezkonkurencyjni okazali się Trójkolorowi. – „Nie spodziewaliśmy się zwycięstwa, bo nie trenowaliśmy przed turniejem. Jednak wszyscy jesteśmy sportowcami i nasza drużyna była po prostu dobra” – mówił Xavier Monferran. – „Atmosfera była świetna, dobrze się bawiliśmy i to był dobry pomysł by wziąć udział w tym turnieju” – dodał francuski dziennikarz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Niemiec Christpher Stuckenbrock. – „Organizacja była świetna. W ogóle atmosfera tych mistrzostw jest fantastyczna. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w dzisiejszym meczu. Przy najbliższej okazji chciałbym znowu przyjechać na tak zorganizowaną imprezę” – stwierdził niemiecki dziennikarz. Z polskiego zespołu  indywidulane wyróżnienie odebrał Andrzej Klemba z Gazety Wyborczej, który został uznany za  najlepszego bramkarza turnieju. W sumie na Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 akredytowanych jest 1300 dziennikarzy.