Strona główna | EHF Euro 2016 | Dziękuję Polsce za znakomicie zorganizowany turniej

Dziękuję Polsce za znakomicie zorganizowany turniej

 

Te słowa wypowiedział na pomeczowej konferencji trener reprezentacji Niemiec, złotego medalisty Men’s EHF EURO 2016, Dagur Sigurdsson.

2016.01.31 Krakow Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Final Niemcy - Hiszpania Podium Radosc Niemcy zloty medal zloto Mistrzami Swiata Pierwsze miejsce dekoracja N/Z Dagur Sigurdsson Foto Norbert Barczyk / Pressfocus 2016.01.31 Krakow Handball EHF Mens Euro Poland 2016 Final Germany - Spain N/Z Dagur Sigurdsson Foto Norbert Barczyk / Pressfocus

Dagur Sigurdsson: Oczywiście jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zaprezentowaliśmy naprawdę dobry handball. W tym składzie gramy dopiero od pół roku. Dobrze mieliśmy w pamięci pierwsze spotkanie w turnieju z Hiszpanią. Z każdym meczem gramy coraz lepiej. Dziś pokazaliśmy momentami wręcz niewiarygodną grę, zwłaszcza w obronie i w bramce. W ataku popełniliśmy mało błędów. To była nasza droga do sukcesu. Dziękuję Polsce za bardzo, bardzo dobrze zorganizowany turniej. Wszystko było wspaniałe.

Manolo Cadenas (trener Hiszpanii):  W pierwszych słowach chciałbym pogratulować rywalom wygrania mistrzostw, gdyż zagrali naprawdę fantastyczny handball.  Na końcowym wyniku zaważyła pierwsza połowa. Po zmianie stron próbowaliśmy walczyć, ale nie udawało się nam odrobić strat.

Kai Hafner (Niemcy): To wielkie zwycięstwo. Zagraliśmy niemal perfekcyjnie zarówno w ataku jak i w obronie. Nasz bramkarz wyczyniał cuda. Miał prawie 50 procentową skuteczność.

Raul Entrerrios (Hiszpania): To była dla nas trudny mecz. Zaliczyliśmy słaby początek i potem nie byliśmy w stanie odrobić strat. Próbowaliśmy walczyć do końca. Musimy pocieszyć się srebrnym medalem.

Tobias Reichmann (Niemcy): Tak, były to dla mnie szczególne mistrzostwa, gdyż gram w Kielcach. Oba zespoły zagrały dziś dobrze w obronie. Jesteśmy dumni z osiągniętego wyniku

Joan Canellas (Hiszpania): Niemiecka drużyna była dziś od nas lepsza i zasłużyła na mistrzowski tytuł. Andreas Wolff bronił z wręcz nieprawdopodobną skutecznością. Trudno wygrać finał, gdy popełnia się tyle błędów w ataku. Teraz naszym celem jest awans do igrzysk olimpijskich i tam powalczyć o medal.