Strona główna | Handball Polska | UKAZAŁ SIĘ NR 105 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

UKAZAŁ SIĘ NR 105 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

 

Ukazał się nr 105 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są bilety na olimpijski turniej kwalifikacyjny mężczyzn w Gdańsku.

Wydanie całkowicie poświęciliśmy mistrzostwom Europy piłkarzy ręcznych. Siódme miejsce w końcowej klasyfikacji i Michał Jurecki w siódemce gwiazd – to dorobek Biało-czerwonych w imprezie, za organizację której Polska otrzymała bardzo wysokie oceny. Krok po kroku przypomnieliśmy wszystkie mecze naszej reprezentacji. Zajrzeliśmy do Berlina i Zagrzebia, aby pokazać jak cieszyli się medaliści EURO. Podsumowaliśmy występ aż czterech skandynawskich drużyn, z których oczywiście największą furorę zrobiła Norwegia.

Michael Biegler w obszernym wywiadzie wyjaśnił powody dymisji, a jednocześnie podsumował okres kierowania reprezentacją Polski. Z kolei wiceprezes ds. szkoleniowych   Zygfryd Kuchta przyznał, że nasz zespół dalej znajduje się w czołówce europejskiej, ale postępu w grze nie było. Swoimi uwagami podzielił się z nami również Bogdan Wenta, który doradził, aby przy wyborze nowego trenera postawić na polską myśl szkoleniową.

Z pewnością 7. miejsce Polski to taki tort bez wisienki. Emocje w tym roku jednak się nie skończyły. Polacy w Gdańsku, już z nowym selekcjonerem, będą gospodarzami olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego. W Rio de Janeiro nie może zabraknąć polskiego handballu, a przecież o bilety na podróż do stolicy światowego karnawału powalczą też nasze panie. Za obie drużyny trzymamy mocno kciuki.

HP_105