Superliga Sp. z o.o.

 

We środę, 2 marca, w nowej siedzibie ZPRP, notarialnie podpisano akt założycielski spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą: Superliga Sp. z o.o.

_DSC3037 (002)

Zawiązanie spółki jest następnym krokiem, który ZPRP zaplanowało i konsekwentnie realizuje; krokiem na który zgodę wyraził Zarząd związku na swoim posiedzeniu w dniu 27 lutego.

Powołanie spółki ma na celu uruchomienie rozgrywek w męskiej piłce ręcznej od sezonu 2016/2017 w postaci Ligi Zawodowej. Superliga Sp. z o.o. jest operatorem, któremu ZPRP będzie chciało przekazać swoje ustawowe prawa do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski.

Celami, które spółka oprócz zarządzania rozgrywkami ligi zawodowej będzie realizować, będą jej sukcesywny rozwój i promocja zwiększania zainteresowania rozgrywkami Ligi Zawodowej wśród wszystkich obecnych i potencjalnych interesariuszy oraz budowanie wizerunku piłki ręcznej.

W następnej kolejności ZPRP wystosuje do klubów Superligi przygotowaną ofertę wykupienia udziałów w spółce i później przystąpienie do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski w nowej formie organizacyjnej.