Strona główna | EHF Euro 2016 | W Katowicach podsumowano EHF EURO 2016

W Katowicach podsumowano EHF EURO 2016

 

W Pałacu Goldsteinów w Katowicach odbyła się konferencja prasowa, podczas której podsumowano Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. W Spodku swoje mecze grupowe rozgrywały reprezentacje Chorwacji, Islandii, Białorusi oraz Norwegii.

Prezydent Katowic Marcin Krupa uważa, iż stolica Górnego Śląska znakomicie wykorzystała szansę na promocję piłki ręcznej. „Myślę, że wszyscy zdaliśmy egzamin celująco, ale nie byłoby tak dobrych ocen organizacji turnieju, gdyby nie doskonała współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce – dziękował federacji prezydent Krupa. – My ze swej strony staraliśmy się, by Katowice bardzo mocno zaznaczyły swoją obecność podczas EURO, choć w Spodku nie grała reprezentacja Polski. Myślę, że udało nam się stworzyć w Katowicach świetną atmosferę, a trzy tysiące gości z Norwegii, Chorwacji, Białorusi oraz Islandii dobrze się u nas bawiło. Zdała egzamin akcja „Kocham ręczną”, podczas której rozdawaliśmy piłki, bramki i sprzęt do ręcznej, a która zaszczepiła w tych dzieciakach miłość do tej pięknej dyscypliny. Aglomeracja Śląska ściśle ze sobą powiązana liczy ponad dwa miliony mieszkańców, którzy z radością odbierają każdą imprezę w naszym regionie, Katowice chcą w przyszłości organizować kolejne imprezy na najwyższym poziomie, także w piłce ręcznej”.

Okazja do oglądania szczypiorniaka w reprezentacyjnym wydaniu nadarzy się w już w czerwcu. „W Katowicach odbędzie się mecz eliminacji mistrzostw świata z Holandią. Mam nadzieję, że w styczniu przyszłego roku Polacy zagrają na mundialu we Francji – powiedział prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. – Mam sygnały z całego świata, że polski turniej był najlepiej zorganizowany w historii dyscypliny. To jednocześnie jeden z największych sukcesów Polski w sferze organizacji imprez sportowych. Katowice miały wielki wkład w te znakomite oceny. Spodek był prawie w całości wypełniony, rewelacyjne były pomysły związane z promocją turnieju, chociażby bramki do piłki ręcznej na przystankach” – podsumował mistrzostwa prezes Kraśnicki.

Znakomitą współpracę z miastem oraz osobami odpowiedzialnymi z ramienia Katowic za organizacje EURO podkreślał wiceprezes ZPRP ds.EURO 2016 oraz szef komitetu organizacyjnego Marcin Herra. „Katowice były pełne nietuzinkowych pomysłów promujących mistrzostwa Europy i naszą dyscyplinę. W Katowicach na każdym kroku widać było prawdziwe, wielkie sportowe święto. Z wielką przyjemnością współpracowało się nam ze stolicą Górnego Śląska przy organizacji mistrzowskiego turnieju”.

W podziękowaniu za wkład włożony w organizację mistrzostw Europy w Katowicach i rozwój dyscypliny Diamentową odznaką ZPRP i pamiątkową koszulką z nazwiskiem został uhonorowany prezydent Katowic Marcin Krupa, zaś Złotą odznakę ZPRP otrzymali: Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Imprez Strategicznych Ewelina Kajzerek i wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.