Strona główna | Seniorki | Biało-czerwone chcą zwycięstwa

Biało-czerwone chcą zwycięstwa

 

Mecz Polska – Węgry wpisuje się w obchody jubileuszu 750-lecia istnienia Koszalina. To najwyższe rangą wydarzenie w tym roku związane z tą uroczystością – powiedział Łukasz Bednarek dyrektor Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.


_DSC3785

Reprezentacja Polski od kilku dni trenuje w Koszalinie. Nasza drużyna optymizm przed spotkaniem z Madziarkami, którego stawką są punkty w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, buduje m.in. na bazie doskonałej publiczności, która w sile trzech tysięcy zasiądzie na trybunach.

_DSC3794

– Koszalin to miasto żyjące piłką ręczną. Znam miejscowych kibiców z meczów Superligi. Chcemy dwóch punktów. To praktycznie zapewni nam awans do kolejnych mistrzostw Europy. Dlatego tak bardzo potrzebujemy wsparcia fanów – powiedział trener reprezentacji Polski Kim Rasmussen.

_DSC3747

O specyfice koszalińskich kibiców dużo też mówiła Monika Stachowska. Zapewniła, że jest wręcz pewna, że będzie to dodatkowy zawodnik naszego zespołu. – Miejscowi kibice są specyficzni, są bardzo głośni no i sympatyczni. Cieszy nas informacja, że wszystkie bilety zostały już dawno wyprzedane. To jeszcze bardziej nas motywuje. Na ostatnich mistrzostwach świata byłyśmy lepsze od Węgierek o jedną bramkę – przypomniała Stachowska.

_DSC3806

Okazji do gry w tym nowoczesnym obiekcie nie miała jeszcze Kinga Achruk. – W naszym składzie zabraknie kilku kontuzjowanych, podstawowych zawodniczek. Mamy jednak dobre zmienniczki, które powinny zastąpić te doświadczone koleżanki. Mecze z Węgrami to będzie dobre przetarcie przed turniejem kwalifikacyjnym w Rosji. Chcemy zwycięstwa – zadeklarowała reprezentacyjna rozgrywająca.

Gospodarzem meczu jest Miasto Koszalin.

Polska – Węgry, 9.03.2016r. g. 20:30., Polsat Sport.